“Altın Palet Sualtı Görüntüleme Video Federasyon Kupası” Bodrum’un oldu

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından Kaş ilçesinde düzenlenen organizasyonda, “Altın Palet Sualtı Görüntüleme Video Federasyon Kupası”nın sahibi Bodrum Su Sporları Kulübü’nden Ömer Korkmaz oldu.

Antalya’nın Kaş ilçesinde 14-16 Eylül’de, sualtının en iyi fotoğraf ve videolarının çekildiği Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası ve Altın Palet Sualtı Görüntüleme Video Federasyon Kupası etkinlikleri yapıldı.
Türkiye Şampiyonası ve Federasyon Kupası mücadelelerine 26 yarışmacı, 26 dalış eşi ve 1 serbest dalıcı olmak üzere 53 kişi katıldı. Yarışmacılar, Kanyon, Heybeli Ada, Güvercin Ada ve Hidayet Koyu’nda iki günde 4 dalış yaptı.

Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası’nda çekilen fotoğraflar balık, makro, tema, geniş açı ve modelli geniş açı olmak üzere 5 kategoride değerlendirildi.
Balık ve geniş açı kategorisinde Hakan Başar, makroda Celil Çağlar, temada Eser Paşa, modelli geniş açıda ise Ali Alpkurt Baranok Türkiye Şampiyonu oldu. Beş kategoride alınan toplam puanlar sonunda bireysel sıralamada ise Hakan Başar Türkiye Şampiyonu, Celil Çağlar Türkiye ikincisi, Eser Paşa da Türkiye üçüncüsü oldu.
Takım sıralamasında Ay Işığı Sualtı Sporları Kulübü Türkiye Şampiyonluğu, Aktif Balıkadamlar Spor Kulübü Türkiye ikinciliği, Antalya Sualtı Sporları Kulübü de Türkiye üçüncülüğü elde etti.

Altın Palet Sualtı Görüntüleme Video Federasyon Kupası mücadelesinde Bodrum Su Sporları Kulübü’nden Ömer Korkmaz kupanın sahibi olurken, Karadeniz Dalgıçları Spor Kulübü’nden Ali Şener ikinci, Kuşadası Belediye Spor Kulübü’nden Kubilay Akgür üçüncü oldu.

Sporcuları kutlayan TSSF Başkanı Prof. Dr. Şahin Özen, Türkiye’nin su altının eşsiz güzelliklere ev sahipliği yaptığını belirtti.
Özen “Bunu en iyi şekilde belgelemek ve insanlarımıza göstermek için çekilen bu fotoğraf ve videolar çok değerli. Katılan tüm sporcu ve spor kulüplerine teşekkür ediyorum. Şampiyonanın düzenlenmesine destek olanlara, organizasyon ekibine ve tüm görevlilere teşekkür ediyorum.” dedi.

Bodrum Su Sporları Kulübü Başkanı Bedri Sincar, federasyon kupasını kazanan Ömer Korkmaz ve balık kategorisinde üçüncülük elde eden Can Türktan’ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.