BESİAD’ın yeni yönetiminin hedefleri belirlendi

Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneğinin (BESİAD) yeni yönetimi, tanışmak, basınla bağların yeniden güçlenmesi ve projelerini anlatmak amacıyla basın toplantısı düzenledi.

Lugga Otel’deki kahvaltılı toplantıda derneğin 12’nci dönem Başkanı Neslihan Nazlıoğlu, 2010’da üyesi olduğu derneğin, 8, 9, 10 ve 11’inci dönemlerinde yönetim kurulunda işin mutfağında çalıştığını, iş dünyası ve Bodrum’a çok güçlü projeler ürettiklerini söyledi.
Bodrum’da her zaman çok güçlü bir sivil toplum kuruluşu olduklarını ve 165 aktif üyeleri bulunduğunu ifade eden Nazlıoğlu, 12’nci dönemde stratejik hedefler doğrultusunda, 6 strateji grubu oluşturarak proje ve çalışmalar yürüteceklerini belirtti.
Strateji gruplarını, toplumsal etki strateji grubu, teknoloji ve dijital dönüşüm strateji grubu, networking strateji grubu, uluslararası ilişkiler strateji grubu, finansa erişim ve girişimcilik strateji grubu, iş geliştirme ve üye ilişkileri strateji grubu olarak belirlediklerini kaydeden Nazlıoğlu şunları söyledi.
“Bu altı başlık altında BESİAD’ın SWOT analizinin yapılarak, BESİAD istatistiğinin çıkarılmasını ve gücümüzün farkına varmayı hedefliyoruz. Dijital platformun devrim yaptığı bu dönemde, iş dünyası ile entegrasyonunu önemseyerek dijital okur- yazarlık, finansal okur -yazarlık eğitimlerini planlıyoruz. Bölgemizde bulunan ve her dönem eksikliğini hissettiğimiz Bodrum istatistiklerinin çıkarılması için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile kamuoyu araştırmalarına öncülük etmeyi planlıyoruz. Akademik veriler doğrultusunda Bodrum’un sosyal-ekonomik ve kültürel ihtiyaçlarını tespit edip, raporlayarak Bodrum’a değer katmayı amaçlıyoruz.”

  • Küresel ısınma konusundan farkındalık oluşturmak için kısa film hazırlanacak

Açıklamasında küresel ısınmaya da değinen ve bu konuda farkındalık oluşturmak için de çalışma yapacaklarını anlatan Nazlıoğlu, “Diğer sivil toplum kuruşları kısa film projesini hayata geçirmek istiyoruz. Enerji verimliliği komitelerinin kurulması, enerjinin etkin kullanılması, yeşil ve sürdürülebilir şekilde büyüme ve kalkınmanın önemini sosyal sorumluluk projesi ile hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Yeşil ofislerin kurulması, çevre dostu tercihlerin yapılması, doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımına bireysel ve toplumsal katkıda bulunmayı planlıyoruz. Bunun önce bireyde başlaması gerektiğine inanıyoruz. Bunu bireyde başlatırsak genele yaymamız daha kolay olacak.” ifadelerini kullandı.