Bodrum standı ilgi gördü

Dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT), Bodrum standı, öne çıkan stantlardan oldu.

Bu yıl 25’incisi düzenlene fuarda, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) organizasyonu, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) destekleriyle Bodrum standı kuruldu. İstanbul’da TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 9-12 Şubat tarihlrini kapsayan, dünya turizm profesyonellerini ve tatil tüketicilerini bir araya getiren fuarda Bodrum standı yoğun ilgi gördü. EMITT organizasyonu tarafından “Destinasyonlar Dalında En Etkin Tanıtım Ödülü”ne layık görülen Bodrum standını Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da ziyaret etti.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Bodrum sadece deniz, kum ve güneş konsepti ile anılmamalı artık” dedi.
Aras. “Dünyanın ilk beş turizm fuarından biri olan EMİTT’e yine geniş bir stantla katılmayı tercih ettik. Bodrum’un 3500 yıllık tarihi, kültürü ve gastronomisi gibi enstrümanları var. Birçok bölgede olmayan bu enstrümanlarımızı daha öne çıkarmamız lazım.” ifadelerini kullandı.

BODTO Meclis Başkanı İlhan Ersan ise salgın sürecinden söz ederek, Bodrum standında herkesi yeniden bir arada görmekten dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirtti.
Ersan “Son 2 yıldır salgın sebebiyle gerçekleşemeyen EMITT’te bu sene ilgi oldukça yüksek. Üyelerimizi burada görmek, standımızda iş görüşmeleri yaptıklarına tanık olmak çok güzel. Standımıza destek veren bizlerle olan tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.