Bodrum’da Cumhur İttifakı’nın Adayı Mehmet Tosun

Bodrum’da bir süredir ismi Cumhur İttifakı’nın belediye başkan adayı olacağı yönünde öne çıkan Mehmet Tosun’un aday olduğu kesinleşti.

Muğla, büyükşehir statüsüne geçmeden önce mahalle olan Konacık Beldesi’nde 2004-2014 yılları arasında iki dönem MHP’den belediye başkanı olan Mehmet Tosun, 2014 yerel seçimlerinde MHP’den, 2019 seçimlerinde İYİ Parti’den Bodrum Belediye Başkan adayı olmuş ancak kazanamamıştı.

Konacık Belediye Başkanlığı dönemindeki hizmetleri takdir toplamasına rağmen kazanamadığı Bodrum Belediye Başkanlığını seçimlerinde aldığı oy, adayı olduğu partilerin oyunun çok daha fazlası olmasıyla dikkati çekmişti.  Siyasete devam ettiği İYİ Parti’den istifa ettiğini açıklamasının ardından Cumhur İttifakı’nın adayı olacağı konuşulmaya başlamış, kamuoyunda da o yönde bir beklenti oluşmuştu.

Muğla ve Bodrum’da aday belirleme süreciyle ilgili, Cumhur İttifakı adayının AK Parti’den çıkacağı daha önceden açıklanmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davet ettiği Mehmet Tosun, yaptığı görüşmenin ardından sosyal medya hesabından adaylığına ilişkin merakla beklenen sonucu da açıkladı.

Tosun, paylaşımında “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın davetiyle, kendisini makamında ziyaret ettik. Bodrum’un yıllardır aşılamayan sorunları ve çözüm önerileri konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Kendisi, bu sorunları Cumhur İttifakı çatısı altında çözebileceğimizi aktardı ve Ak Parti’den Cumhur İttifakı’nın Bodrum Belediye Başkan Adayı olarak bizi görmek istediğini ifade etti. Aldığımız bu sorumlulukla, Bodrum’a hizmet için, hayırlısıyla yeniden başlıyoruz.” ifadelerini kullandı.