Bodrumspor’da 6’ncı Karakaya dönemi

Bodrum Belediyesi Bodrumspor’un Olağan Genel Kurulu’nda Rıza Karakaya yeniden seçilerek başkanlık görevinde 6’ncı dönemine başladı.

Geçen hafta yeterli çoğunluk sağlanamamayan kulubün genel kuruluna bin 100 üyeden 85’i katıldı. Tek listemin yer aldığı toplantıda,Rıza Karakaya güven tazeledi

Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi Konfrens Salonu’ndaki genel kurulda,, 11 branş bulunan kulüpte kürek, tenis ve voleybol branşlarında da faaliyet gösterilmesi, yönetim kurulu üye sayısının 21’e çıkarılması, üyelerin 2021 yılına kadar çeşitli nedenlerle ödenmemiş aidat borçlarının silinmesi, yeni dönemde aidatlarını ödemeyenlerin genel kurulda oy kullanma hakkının olmaması konusundaki önergeler oy birliği ile kabul edildi.

Bodrum’u Kulüp Başkanı Rıza Karakaya “Nasıl turizmin şampiyonlar liginde Bodrum varsa inşallah futbolun önce Süper Ligi’nde ardından Avrupa kupalarında Bodrumspor’umuz olacak. Kulüp bünyesinde 14 branşta faaliyet göstereceğiz. Yelkeni daha da canlandıracağız. Avrupa üçüncüsü olan optimist milli takımında kulübümüzün sporcuları da var. Daha güzel başarıları elde edeceğiz.” dedi.

“Bodrumspor satıldı” yönündeki iddialaa karşılık, sadece futbol branşının şirketleştiğini beliren Karakaya futbol AŞ’nin hisselerinin yüzde 67’sini işadamı Fikret Öztürk’ün aldığını, yüzde 8’ini ise Bodrum’daki diğer işadamlarında olduğunu, kalan yüzde 25’in ise B.B.Bodrumspır Kulübü Derneği’ne ait olduğunu kaydetti.

Kongreye katılan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da Bodrumspor’un borçlarının yapılandırdığını bu konuda bir rahatlama olduğunu dile getirdi.
Bu konuyu “Birilerine telefon edip de ‘şu kadar para lazım, aman futbolcu kaçıyor’ demiyoruz artık.” sözleriyle ifade eden Aras, şunları söyledi:
“SGK’yı vergi borçlarını A.Ş.’ye devrettik. Futbolcu alacaklarını A.Ş.’ye devrettik. Kulübümüz tertemiz, yapılandırmadan sonra bu seneyi karla kapattı. Ancak yapılandırma ile ilgili ödemeler devam edecek. Bununla ilgili sadece belediyenin değil, Bodrum’da Ticaret Odamız var, Esnaf Odamız var, Otelciler Derneğimiz var, denizcilerimiz var. Yani herkesin bu kulübe sahip çıkması gerekiyor. Bodrum’da yine büyük firmalarımız var. Herkesin nasıl sahip çıkması gerekiyor? Forma reklamı vererek, statta reklam vererek kulübe sahip çıkması gerekiyor.”

Rıza Karakaya başkanlığındaki yeni yönetim kurulunda, Hüseyin Gözütok, Gürkan Topan, Arif Karaman, Baran Akcan, Fatih Öztarakçı, Fatih Murat Yıldız, Halil Teke, Hadi Türk, Muhammet Karapınar, Murat Önder, Zeynel Kılıç, Hacı İbrahim Dalda, Aydın Güven, Yüksel Aslan, Caner Tuna, Coşkun Aras, Taşkın Haşemoğlu, Soykan Kurtuluş, Mehmet Dağoğlu, Murat Süren yer alıyor.