Bodrumspor’da bayrak değişimi, Hadi Türk dönemi başladı

Bodrumspor’da başkanlık görevinden ayrılan Rıza Karakaraya bayrağı Hadi Türk’e devretti.
Cumhur İttifakı’ndan meclis üyesi adayı olan Rıza Karakaya’nın, aktif siyasetteki birinin kulüp başkanlığı görevinde bulunması doğru bulmadığını belirterek istifa etmesinin ardından yeni başkan Hadi Türk oldu.
Uzun yıllar özellikle yelken şubesinde başarılı sonuçlar alınmasında önemli katkıları olan Hadi Türk, Bodrumspor Dostluk ve Dayanışma Gecesinde görevi devraldı.
Ambrosia Hotel’de düzenlenen gecede, Bodrumspor Başkanı Hadi Türk, Rıza Karakaya’ya plaket takdim etti. Play off da adını finale yazdıran Bodrumspor kadın voleybol takımı, Balıkesir’den dönüşte katıldığı etkinlikte tezahüratlara karşılandı.

“Bodrumspor’un neferiyim”

Görevi Hadi Türk’e devreden Rıza Karakaya, “ Kendimle ilgili bir karar aldım, yeni bir yola girdim. Bodrumspor’un başkanı bana göre hiçbir siyasi partide aktif görev alamaz. Çünkü bizim taraftarlarımız içerisinde her partiden, her görüşten taraftarlarımız var. Bu haksızlığı taraftarlarımıza yapamam. 13 yıldır başkanlık yapıyordum hep tek aday oldum, yönetim kurulundaki arkadaşlarımın yüzde 80’i aynı ve hepsi aslanlar gibi arkamda durdu. Bir gün içimizden çatırtı, kavga, dövüş içimizden bir aday çıkmadı. Bende siyasete girerken başkanlığı bırakma kararı aldım ve içinizden birini başkan seçin dedim. Çünkü ben birini işaret edemem, hepsini ayrı ayrı çok seviyorum. Bodrumspor’u tarafsız bir şekilde herkese eşit mesafede yönetebilecek arkadaşımı seçtiler ve bana da tebliğ ettiler. Bodrumspor’umuzun benden sonraki bayrağı alan kardeşim Hadi Türk kardeşimdir. Bende bundan sonra Hadi Türk başkanın ve Bodrumspor’un hem neferiyim hem de askeriyim, inananlar asla kaybetmez, her zaman her yerde en büyük Bodrumspor. Bodrum’umuza hayırlı olsun. Bodrumspor’a ben dahil kimse siyaset sokamaz” dedi.

“Bayrağı daha yukarı taşımak istiyorum”
Bodrumspor bayrağını daha yukarı taşımak için vazgeeçmeden devam edeceğini ifade eden Hadi Türk, kadın voleybol takımının başarısıyla çok mutlu olduklarını dile getirdi.
Türk, şunları söyledi:
“Rıza başkanımla 13 senedir beraberiz, kendi ailesinden, işinden ve mesaisinden verdi ve kulübü buralara kadar getirdi. Dokuz branşımız, 777 sporcumuz var. Devraldığım bayrağı daha yukarılara taşımak istiyorum. Rıza başkan Türkiye’yi beş defa dolaştı bende bir turunda bulundum. Çok güzel anılarımız oldu. Rıza başkanım hep birleştirici ve çok değerli insanları bir araya getirdi. Geçmiş dönem başkanlarımız, yöneticilerimiz ve belediye başkanlarımızın başarıyı yakalamamızda vesile oldular. İnşallah daha yukarılara çıkaracağız, inananlar asla kaybetmez.”