Hükümlü annelerin çocuklarına destek konseri

Sanatçı Pınar Seli Soydaş öncülüğünde bir araya gelen farklı mesleklerden kadınlar, Ayvalık Kadın Açık İnfaz Kurumundaki hükümlülerin çocukları yararına konser verecek.

“Ona Ses Ol” projesi kapsamında bir araya gelen kadınlar, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kapsamında, akşam Mandalin Bar’daki konserde sahneye çıkacak. Bodrum’da yaşayan ve aralarında psikolog, avukat, muhasebeci, emlak danışmanı, mühendis ile ev hanımı gibi gönüllü annelerden oluşan koro, kadın ve çocuk ile ilgili şarkılar seslendirecek. Konserin geliri ise Ayvalık Kadın Açık İnfaz Kurumundaki hükümlülerin çocuklarının oyun odası için kullanılacak.

Daha önce de sosyal sorumluluk projelerinde yer alan Pınar Seli Soydaş, “Bu beşinci projem. Daha önce şehit ve asker çocukları, zihinsel engelli çocuklar, huzur evinde kalan büyüklerimiz için ve cinsel istismara uğrayan çocukların korunması için konserler düzenledim. Amacım farkındalık yaratarak vatandaşlarımızın desteklerini almak ve tabi ki vicdanlı çocuklar yetiştirmek. Bu projede yer alan gönüllü anneler başta olmak üzere desteklerini esirgemeyenlere teşekkür ediyorum.” dedi.