Mehmet Tosun: “Amiral Turgut Reis’in Memleketi Can Çekişiyor”

Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Turgutreis Mahallesi’nin belediye hizmetlerinden mahrum bırakıldığını söyledi.

Turgutreis Seçim Koordinasyon Merkezi’nin (SKM) açılışına katılan Mehmet Tosun, “Dünyanın en güzel günbatımı manzarasının seyredildiği Amiral Turgutreis’in memleketi can çekişiyor. Biz diyoruz ki değişim şart, o da bizimle gerçekleşecek.” dedi.

“Değişim şart, o bizimle gelecek”

SKM açılışında Turgutreis sakinlerine seslenen Mehmet Tosun, “Bu seçim döneminde görüyorum ki Turgutreis daha da geriye gitmiş. Yolları çukurdan geçilmiyor, kanalizasyon suyu sokaklardan akıyor. Çevre ve peyzaj düzeni yok. Sahilleri bakımsız, işgal altında. Sahilde bir proje başlatılmış iki yıldan bu yana bitmemiş. Bir belediye hizmet binasına yıllık 2 milyon TL para ödeniyor, ortada hizmet binası yok. Böyle bir Turgutreis manzarası ile karşı karşıyayız. Turgutreis ötekileştirilmiş, belediye hizmetlerden mahrum bırakılmış. Dünyanın en güzel günbatımı manzarasının seyredildiği Amiral Turgutreis’in memleketi can çekişiyor.” ifadelerini kullandı.

“Buralar bizim kalelerimiz’ düşüncesiyle hizmetsizliğe mahkum ediyorlar”

Gelinen noktada Bodrum’da değişim şart olduğunu işaret eden Tosun şunları söyledi:
“Size diyorlar ki, ‘Biz ne yaparsak yapalım, nasıl olsa bizi seçiyorsunuz. Çalışsak da çalışmasak da nasıl olsa biz belediyeleri alıyoruz. Buralar bizim kalelerimiz’ düşüncesiyle sizleri hizmetsizliğe mahkum ediyorlar. İnsanımıza, Bodrum yarımadamıza kötülük yaptıklarının farkında bile değiller. Demek ki iş başa düştü. Biz diyoruz ki değişim şart, o da bizimle gerçekleşecek.”


Bodrum Belediye Başkanı seçildiği takdirde, Turgutreis’teki ilk işinin yolları ve kaldırımları düzeltmek olacağını belirterek Turgutreis’in gece gündüz ışıl ışıl bir yere dönüşeceği sözünü veren Tosun, mahalleye bir kapalı spor salonu ile gençlik merkezi kazandıracağını müjdeledi.
Tosun, “Bunların yaptığı gibi değil, yeni bir belediye hizmet binasını derhal Turgutreis’e kazandıracağız. Temel belediyecilik hizmetleri konusunda her vatandaşımız yaşadığı yerden, buradan hizmet alacak, Bodrum merkeze gitmek zorunda kalmayacak.” dedi.

Halkın yeni yapılan pazar yerinden memnun olmadığını da hatırlatan Tosun, seçilirse pazarı bir yıl içinde eski yerine taşıyacağını söyledi.
Tosun sözlerini, “Sizin yüzünüzü kızartacak bir davranış içerisinde asla olmayacağım. Alnı açık bir şekilde gezeceğim ve beş yıl boyunca size hizmet etmeye söz veriyorum. Turgutreis’i hak ettiği yere taşıyacağız” diye tamamladı.