12 sporcu 23 madalya ile döndü

Türkiye Yüzme Federasyonu’nun düzenlediği 2023 Mehmet Bedrettin Arısoy Sezonu Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Alanya Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışları  yapıldı. Alanya’da 300 sporcunun mücadele ettiği yarışlara katılan Bodrumspor Yüzme şubesi Master Yüzme takımı  madalyalarla döndü.

Bodrum ekibi 19-21 Mayıs 2023 tarihlerindeki organizasyona 12 sporcu ile katıldı. Yeşil beyazlı ekipteki Arda Akman, Barbaros Güneş, Defne Arcan İçözü, Didem Ersoy, Heather Adair, Hülya Kocadon, İbrahim Demiröz, İzzet Günel, Nazife Pekşen, Pelin Yakar, Zafer Günel ve Zafer Olcay,  7 altın, 8 gümüş ve 8 bronz madalya olmak üzere 23 madalya ile Bodrum’u gururlandırdı.

Takım kaptanı Arda Akman, yaklaşık  yedi yıl önce Bodrumspor Yüzme Şubesini aktif hale getirerek, Bodrumspor Lisansı ile katıldıklarını yarışlarda başarılı sonuçlar aldıklarını söyledi.

Akman “Hafta içi 3 gün havuzda güç antrenmanlarımızı yaparken, mümkün olduğunca da denizde uzun mesafe antrenmanlarımızı yapmaya gayret ediyoruz. Her sporcumuzun bu yarışlarda elde edilen derecelerde harcadığı büyük emekler var. Bizim için madalya almak veya almamak önemli değil. Kendimizi geliştirebildiğimiz ölçüde başarılıyız. Yine de bu başarının madalya ile taçlandırılması çok gurur verici. Sporcularımızın hepsini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.