BODTO’dan “koronavirüs fırsatçılarına” uyarı

Bodrum Ticaret Odası’ndan yapılan yazılı açıklamada, yeni tip Koronavirüs ( Covid-19) nedeniyle söz konusu durumdan istifade ederek ticari ürünlerde yapan firmalara ceza uygulanacağını bildirildi.

Oda başkanı Mahmut Kocadon imzalı açıklamada “Ortaya çıkan yeni tip Koronavirüs (Covid-19 ) isimli hastalık sonrasında, bazı işletmelerin söz konusu durumdan istifade ederek ticari ürünlerde haksız fiyat artışı gerçekleştirdiği hakkında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından şikayetler ulaştığı bildirilmektedir.” denildi.

Açıklamada ” Bodrum Ticaret Odası olarak, ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı tespit edeceğimiz bu tür işletmelerin, oda/borsamız disiplin kuruluna sevk edileceği ve haklarında ‘Oda ve Borsa Üyelerine Verilecek Disiplin ve Para Cezaları ile Disiplin Kurulu ve Yüksek Disiplin Kurulu Hakkında Yönetmelik’ hükümleri çerçevesinde gerekli işlemlerin başlatılacağını kamuoyuna duyururuz. Bu nedenle BODTO olarak bu haksızlıkları yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan açıklıyoruz ve herkes bilmeli ki; vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız..” ifadelerine yer verildi.