Atamızı saygı, minnet ve özlemle andık

Bodrum’da, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk düzenlenen törenle anıldı.

Sadece Kurtuluş Savaşı’nı başarıyla yöneten komutan ve askeri deha olarak değil, devrimleriyle de tarihe geçen büyük devlet adamı ve lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81. yıl dönümünde yurt genelinde olduğu gibi Bodrum’da da tören anıldı.

Bodrum Belediye Meydanı’ndaki törende, çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Atatürk’ün ebediyete intikal ettiği saat 09.05’te limandaki teknelerden de sirenler yükseldi.

Törene, aralarında Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Garnizon Komutanı Albay İzzet Adagideli, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü Arslan, siyasi parti ve sivl toplum kuruluşu temsilcileri ile gaziler ve öğrencilerin de olduğu 7’den 70’e çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediye Meydanı’ndaki törenin ardından anma programı Herodot Kültür Merkezi’ndeki etkinlikle devam etti. İlçedeki anma programları kapsamında farklı okullar da etkinlikler düzenlendi.

Belediye hoparlöründen Atatürk’ün sevdiği şarkılar ile . Atatürk’ün 10. Yıl Nutku kendi sesinden yayınlandı.

Tarihi Adliye Camisi’nde çarşı esnafının katkıları ile Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için okutulan mevlit sonrası cami önünde lokma tatlısı dağıtıldı.