Bodrum 1905 Galatasaraylılar Derneği’nden eğitime destek

Bodrum 1905 Galatasaraylılar Derneğinin, Ayşe Gülsevim-Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi’ne kazandırdığı kütüphane açıldı.
Milli Eğitim Bakanlığının “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” Projesi kapsamında, Bodrum 1905 Galatasaraylılar Derneği yönetiminin çalışmasıyla kurulan kütüphanenin açılışı törenle gerçekleştirildi.
Gümbet Mahallesinde 603 öğrencisi bulunan okuldaki kütüphanenin açılışında okul müdürü Mustafa Çınar, derneğin başkanı Cankat Boylu ve yönetimine teşekkür ederek plaket verdi.
Dernek yönetiminden başkan yardımcısı Nazif Barlas ile diğer üyeler Mehmet Esen, Osman Nuri Akmehmet, Mustafa Uygun ve Anıl Turan’ın eşlik ettiği Cankat Boylu, “Amacımız sadece maçlarda takımımızı desteklemek değil, yaşadığımız çevreye faydalı olmaya çalışıyoruz ve sosyal projelere çok önem veriyoruz.” dedi.

Boylu, “Türkiye’nin dünyada bilinen büyük markası Galatasaray’ı Bodrum’da ve bulunduğumuz her yerde camiamıza yakışır bir şekilde temsil etmeye gayret gösteriyoruz. Okul müdürümüz Mustafa Bey’in çağrısına kulak verip kütüphane kurulmasını sağlayan, okul kütüphanesinin faaliyete geçmesi için maddi manevi emek harcayan tüm üyelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Derneğin, kulüp tarihinde unutulmaz isimlerin anlatıldığı kitapların da bulunduğu kütüphaneye desteğinin devam edeceği ve kitap sayısının artırılacağı belirtildi.