Bodrum Halk Eğitim Merkezi yeni yerinde

Bodrum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Bodrum Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi’nin ana binasının arka kısmında yenilerek atıl durumdan kurtarılan binada hizmet vermeye başladı.

Bodrum Belediyesi ve hayırsever iş insanlarının destekleriyle yenilenerek Halk Eğitim Merkezi’nin geçici olarak hizmet vereceği bina törenle açıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende konuşan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, merkezde açılan kurslara binlerce öğrencinin katıldığını söyledi.

Yılmaz “Yenisi yapılana kadar burada hizmet görülmesi bizi rahatlatacak. Ama asıl müjdemiz yeni binanın yapılacak olması. Çünkü bu kadar geniş kitleye hitap eden bir kurumun ciddi bir hizmet binasına ihtiyacı var.” dedi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile kurslar açtıklarını belirten Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’da, “Bu çok önemli bir yatırım. Çünkü yetişkin eğitimi, yaşam boyu eğitim çok büyük bir önem kazanıyor. Bir taraftan da kadınlarımıza meslek kazandırmakta çok önemli bir merkez. Yılda ortalama 20 bin öğrenci açılan kurslara katılıyor.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, açılış kurdelesi kesildi. Açılış törenine Muğla Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Olcay, Bodrum Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, Halk Eğitim Müdürü Batuhan Giraz, Yokuşbaşı Mahalle Muhtarı Ahmet Dalaman, hayırseverler ve kursiyerler de katıldı.