Bodrum milletvekilliği istiyor

Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BESİAD) yönetimi, partilerin yönetim kurulları ve başkanlarına yaptığı çağrıda, nüfus yoğunluğu ve ekonomiye katkısı açısından Muğla’nın en büyük ilçesi olan Bodrum’un 32 yıldır TBMM de temsil edilemiyor olmasının, Bodrum’un uğradığı büyük bir kayıp ve haksızlık olarak gördüklerini söyledi.

Dernek merkezinde konuya ilişkin yapılan açıklamada, BESİAD yönetimi olarak Bodrum adına bu çağrıyı yapmayı görev saydıklarını belirtildi.

Dernek Başkanı Neslihan Nazlıoğlu, “Gerek nüfus, gerekse ekonomik büyüklük sıralamasında birinci sırada bulunan Bodrum’a Muğla’nın 7 milletvekilinden en az bir tanesinin sunulması bir jest değil aksine Bodrum’un siyasal bir hakkıdır. Tüm siyasi partilerin Bodrum temsilcilikleri başta olmak üzere, genel merkez yönetimlerini ve hatta tüm yurttaşlarımızı bu haklı çağrımıza kulak vermeye ve gereği için destek olmaya davet ediyoruz. Bu çağrımız bütün partilerimiz, sivil insiyatifler ve Bodrum severler için geçerlidir ve hepsini göreve davet ediyoruz.” dedi.

Nazlıoğlu, Bodrum’un ilk olarak 1957 yılında Zeyyat Mandalinci ve ikinci olarak da 18’inci dönemde 1987- 1991 yılları arasında Musa Gökbel ile temsil edildiğini anımsattı.