Bodrum Sağlıklı Yaşam Derneği kuruldu

Bodrum’da, vatandaşların sağlık hizmetlerine ulaşmasına katkıda bulunmak, gerektiğinde maddi ve manevi destek olmak amacıyla Bodrum Sağlıklı Yaşam Derneği kuruldu.

Kuruluşunu tamamlayan derneğim kurucu yönetim kurulu üyeleri, yapacakları çalışmalarla ilgili yol haritası oluşturmak için görüş alışverişinde bulunmak üzere bir araya geldi. Yapılan toplantı, Kovid-19 salgını nedeniyle, Müskebi Mahallesi’nde dernek binası önündeki açık alanda gerçekleşti.

Derneği Kurucu Başkanı Hüseyin Aygün, “İlçemizde sağlık sorunları bulunan, ekonomik durumu yerinde olmayan, engelli ve dezavantajlı vatandaşların sağlık hizmetlerinden yararlanmasına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Gerektiğinde maddi, manevi destek, tıbbi araç, gereç alınmasında yardımcı olmak ve ilçemizdeki kamu kurum ve kuruluşlarla ortak projeler üretmeyi hedefliyoruz.” dedi.
Yeni devlet hastanesinde, yeni bölümler açılması için çalışmalar yaptıklarını belirten Aygün şunları söyledi:

“Dünyanın ve ülkemizin göz bebeği olan Bodrum, son yıllarda kapasitesinin çok üzerinde bir nüfusa maruz kalırken maalesef sağlık ve alt yapı konusunda kapasitesinin altında kalmıştır. Devletimiz bu konuda üzerine düşeni yaparken, biz de taşın altına elimizi koymamız gerektiğini yürekten hissediyoruz. Bunları gerçekleştirirken değerli Bodrumlu kardeşlerimizin de maddi manevi desteklerini, önerilerinizi heyecanla bekliyoruz.”