Bodrum Skal’da görev değişimi

Bodrum Skal Kulübü Derneği’nin zincir değişim töreninde, Mesut Durateymur görevi Ömer Karacalar’dan devraldı.

Turizm profesyonelleri bir araya getiren Skal International’ın Bodrum oluşumunda belirlenen yeni yönetim, Bodrium Otel’deki zincir değişim töreninde üyelerle bir araya geldi.

Geçmiş dönen başkanlarından Ahmet Biçer’in sunumu ile gerçekleşen törende, kulübün iki dönemdir başkanlık görevinde bulunan Ömer Karacalar, görevi yeni seçilen Mesut Durateymur’a devretti. Ahmet Biçer, “eski başkanlık” zinciri kolyesini taktığı Karacalar’dan aldığı Skal Zinciri’ni de yeni başkana taktı.

Mesut Durateymur yaptığı konuşmada, devraldıkları görevi üyelerin de desteği ile daha ileriye taşımayı hedeflediklerini söyledi.

Durateymur “Yeni yönetimde yer alan genç arkadaşlarımızın dinamizmi, tecrübeli arkadaşlarımızın bilgi ve tecrübelerini bir araya getirerek hem bölgemiz hem ülkemiz adına çalışmalar yapmayı hedefliyoruz. Bizler yaşadığımız bölgenin önemini ve kıymetini bilerek, her üyemizin bilgi, beceri ve görüşlerinden de faydalanarak farkındalık yaratmaya çalışacağız. Kulübümüze ve sektörümüze layık yeni üyeleri de bünyemize katacağız.” dedi.

Durateymur, yeni yönetime başarı dileyen Karacalar’a teşekkür plaketi verdi. Young Skal olan Yiğit Girgin, asil üyeliğine terfi etmesi nedeniyle skal yemini etti.

Skal International Bodrum’da yeni yönetimde başkan yardımcısı Hakan Gürsoy, genel sekreter Yiğit Girgin, sayman Hasan Hüseyin Fındık, halkla ilişkiler ve iletişim sorumlusu Dilşat Alkan, denizcilik, yatçılık ve TÜRSAB sorumlusu Barbaros Güneş, üye geliştirme sorumlusu ise Sinan Durukan oldu. Yurt dışında olan Dilşat Alkan etkinliğe katılamadı.

1991 yılı aralık ayında kurulan ve bugün 58 aktif üyesi bulunan Bodrum Skal Kulübünde Mümtaz Göztepe, Atilla Karaburçak, Ali Erkan Bezirgan, Ahmet Biçer, Bora Güler, Fatih Can Ekşi, Hasan Karadeniz ve Ömer Karacalar başkanlık yaptı.