Bodrum’a iki yıl aradan sonra yolcuyla ilk kruvaziyer geldi

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en çok etkilenen sektörlerden biri kruvaziyer turizmi olurken, Bodrum’a iki yıl aradan sonra yolcuyla ilk kruvaziyer geldi.
Mısır’ın İskenderiye limanı’ndan hareket eden Bahama bayraklı 200 metre uzunluğundaki “Blue Sapphire’ isimli yolcu gemisi, Bodrum Cruise Port’un iskelesine yanaştırıldı. Çoğunluğu Rus yaklaşık 218 yolcu ile 352 mürettebatı bulunan gemiden inenler, çarşı merkezinde gezip bazı tarihi ve turistik yerleri ziyaret etti. Geminin bir sonraki durağı Marmaris olacak.

Anex Tourism Group iştiraklerinden Selectum Blu Cruises tarafından işletilen yolcu gemisinin, kasım sonuna Antalya, İskenderiye (Mısır), Kuşadaşı ve Marmaris’i de kapsayan Doğu Akdeniz rotasında seferlerine devam etmesi bekleniyor. Üst segment otel konforu ile hizmet veren 11 katlı gemide, kabinlerin özelliklerine göre 6 farklı konaklama seçeneği sunuluyor. Restoranlar, SPA merkezi, fitness merkezi, mağazalar, açık ve kapalı havuzlar ve oyun salonu da bulunan gemide, yolcuların keyifli vakit geçirmeleri için farklı etkinlik ve aktiviteler de gerçekleştiriliyor.