Bodrum’da Cumhuriyet’in 100. yılı coşkuyla kutlandı

Resmi kutlama programı Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde gerçekleştirilen Bodrum’da,  çeşitli etkinliklerle Cumhuriyet coşkusu yaşandı.
Bazı işyerlerinde çalışanları mesailerine ay yıldızlı tişörtle geldi.
Bitez Mahallesi’nde muhtarlığın öncülüğünde çeşitli etkinlikler düzenlendi. Klasik arabalar ve motosiklet korteji gerçekleştirildi.
Çamlık Mahallesi’nden bir grup genç oluşturdukları kortejle, çekici üzerine kurdukları ses sisteminden yayınladıkları marşlar eşliğinde şehir turu attı. İlçe merkezinde grupla karşılaşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras tebrik ederek onları fener alayına davet etti.

Coşku denizde devam etti
Geçen hafta SOLOTÜRK’ün gösteri uçuşu yaptığı Bodrum’da, Cumhuriyet coşkusu denizde de yaşandı. Dalış okulları derinlere saygı dalışı gerçekleştirdi.

Cumhuriyet tarihinin ilk yelkenli okul gemisi STS Bodrum ile yelkencilere sürpriz bir gezi düzenlendi. İlçede kamp yapan Tekirdağ Yelken Kulübü sporcuları ile hafta sonu onlara eşlik eden Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi, Turgutreis ve Era Bodrum Yelken Kulübü yelkencileri, STS Okul Gemisi’nde misafir edildi.
Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü organizasyonunda ise teknelerle Bodrum Kalesi açıklarında marşlar eşliğinde tur atıldı.

Yalıkavak Koyu’nda da Yalıkavak Yelken Kulübü tarafından düzenlenen etkinlikte, yelkenciler deniz üzerinde “100” rakamını oluşturdu. Çevredeki tekneler de Cumhuriyet coşkusuna eşlik etti. Yelkenciler 100’üncü yıl için hazırlanan pastayı kesti.