Bodrum’da Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonası düzenlenecek

Muğla’nın turistik ilçesi Bodrum’da, 2022 NAC (National Athletic Committee) Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonası düzenlenecek.
3-5 Haziran tarihlerini kapsayan şampiyona ile ilgili tanıtım toplantısında, organizasyona 600 dolayında sporcunun katılmasının beklendiği açıklandı.
NAC Türkiye Başkanı Murat Düzgören, 2022 NAC Dünya Şampiyonası’nın, Türkiye’de özel mahiyette yapılacak ilk şampiyona olduğunu söyledi. Son yıllarda Türkiye’de vücut geliştirmeye ilginin hızla arttığını, buna paralel olarak sporcu sayısında da artış olduğunu söyleyen Düzgören, Türk sporcuların dünya şampiyonlukları elde ettiklerini belirtti.

Toplantıya katılan Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz ise, belediye olarak Bodrum’un gelişimine değer katan her türlü faaliyeti desteklediklerini söyledi.
Yılmaz, şampiyonanın Bodrum’un ekonomisine ve gelişimine ciddi katkı sunacağını değerlendirdiklerini belirtti.

Şampiyonanın organizasyonu gerçekleştiren Oxygen Health Sağlık Turizm Danışmanlık Şirketinin yetkilisi Oktay Yeşilalan ise, başta sosyal medya olmak üzere, şampiyonanın uluslararası çok sayıda medyada yer alacağını, bunun ülke tanıtımına büyük katkıları olacağını söyledi. Yeşilalan ayrıca, sporculara antrenörlerinin yanı sıra birçoğuna ailelerinin de eşlik edeceğini ve 10-15 günlük tatil planları olduğunu kaydetti.

Toplantıya katılanlar arasında, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ateş, Milas-Bodrum Havalimanı Başmüdürü Necati Algül ve Türk Hava Yolları Bodrum Satış Müdürü Cengiz Tuncel de yer aldı.