Bodrum’da ilk kez gran fondo düzenlendi

Hafta sonu düzenlenen Bodrum Halikarnas Gran Fondo Uluslararası Yol Yarışı yoğun ilgi gördü.

Bilnet Okulları’nın ana sponsorluğunda bine yakın bisikletçinin pedal çevirdiği yarışın startı, Bodrum Belediye Meydanı’nda verildi.
Dört ay önce Bodrum Güç Birliği Derneği’nin girişimleriyle planlanıp çalışmalarına başlanılan yarışın startını, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman verdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının yanı sıra Muğla Valiliği ve yerel yönetimlerin destekleri gerçekleştirilen yarışa katılanlar, 56 kilometrelik Çağdaş Holding Kısa Parkur ve 103 kilometrelik Bitci.com Uzun Parkur’da mücadele etti.

Bodrum’da ilk defa gerçekleştirilen yarışın ödül töreni, Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde yapıldı.
Kısa parkur genel klasmanda Nurullah Yurteri birinci, Melih Yıldız ikinci, Furkan Abdullah Pamukçu üçüncü oldu. Kısa parkur kadınlar genel klasmanda ise Sevcan Alper birincilik, Züleyha Dikbaş ikincilik, Rafiye Başat da üçüncülük elde etti.
Uzun parkur genel klasmanda da Serkan Balkan birinci, Gökhan Uzuntaş ikinci ve Muhammed Erkan üçüncü sırada yer aldı. Kadınlarda ise birinci Esra Kürkcü Akgönül’ün ardından Ayşegül Gökalp ikinci, Beste Hepkaradeniz de üçüncü oldu.
Paralimpik kategorisinde de Barış Asa birincilik, Mustafa Sağlam ikincilik ve Fırat Uğur üçüncülük elde etti.
Ödül töreninin sunuculuğunu, organizasyonda yoğun emek harcayan Türkiye Bisiklet Federasyonu Muğla Temsilcisi İlker Cömert yaptı.
Genel klasmanın yanı sıra yaş kategorilerinde dereceye girenlere, madalya, kupa ve hediyeleri Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Bodrum Güç Birliği Derneği Başkanı Serdar Kayhan ile sponsor firmaların yetkilileri verdi.