Bodrum’da maske üretimi başladı

Bodrum ilçesinde öğretmen ve öğrenciler, maske ve siper maske üretimine başladı.

Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Bodrum Halk Eğitim Merkezinde maske üretimi, Bodrum Bilim ve Sanat Merkezi, Gündoğan Fahriye Ilıcak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Bahçeşehir Kolejinde  3D yazıcıyla siper maske üretimine başlanıldığı bildirildi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında, maske üretimine Bodrum’dan da bazı okullar dahil oldu. Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde eş güdüm halinde hayata geçirilen projede kapsamında üretilen hijyenik maskeler, kurumların acil ihtiyaçlarına cevap verecek. Okul yönetimi, öğretmenler ve personeller tarafından gönüllülük esasına göre üretilen sağlık maskeleri, görevlerine devam etmek zorunda olan kurumların acil maske ihtiyacına çözüm olması hedefleniyor.

Bodrum Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, yaptığı açıklamada, maske üretimi ile ilgili alt yapılarını gözden geçirip bakanlığın gönderdiği ekipmanlarla çok kısa sürede maske üretimine başladıklarını söyledi.

Korkmaz “Mesleki eğitim okulları belirli bir donanıma sahip. Malzemeler temin edildiğinde hızlıca ihtiyaç duyulan koşullara uygun üretimi yapmaya her zaman hazırız. Hızlıca ilçemizde bu üretime başladık. Ülkemizin ihtiyaç duyduğu hijyenik maskeye üreterek bir açığı kapatmak istiyoruz. Çalışmaya katkıda bulunan idarecilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederim.” dedi.