Bodrum’dan Optimist Milli Takıma 5 sporcu seçildi

Yelkende adından söz ettirmeye devam eden Bodrum’dan 5 sporcu, Optimist Milli Takıma seçildi. Optimist sınıfında Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde geçen hafta yapılan Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) Yelken Ligi 2. Ayak Yarışları’nın tamamlanmasının ardından 12 kişilik milli takım kadrosu da açıklandı.

24-30 Nisan tarihlerindeki yarışların ardından belirlenen 12 sporcudan 5’i İspanya’da 15-25 Haziran’da düzenlenecek 2023 Optimist Dünya Şampiyonası’nda, 7’si de Yunanistan’da 15-22 Temmuz’daki  2023 Optimist Avrupa Şampiyonası’nda yarışacak.

Optimist Milli Takım kadrosu, Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi’nden Sadrihan Suer, Tayfun Türk ve Atlas Fişek, Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesinden Fikret Tacar, Yasemin Yıkıcı, Asrın Hepbayraktar ve Ada Kalemdaroğlu, Galatasaray Yelken Şubesinden Ali Poyraz Özdemir ve Faruk Timur Goça, İstanbul Yelken Kulübünden Mehmet Erkut Budak, Era Bodrum Yelken Kulübünden Derin Değişen,  Yalıkavak Yelken Kulübünden de  Derin Bartan’dan oluştu.

Sporcular, Ayvalık’ta TYF optimist antrenörleri Alican Selcik ve  Gökhan Durkal  eşliğinde  6 Mayıs cumartesi tamamlanacak kampa katıldı.

Bodrum’dan 5 sporcu milli takımda

Milli takım kadrosundaki 5 sporcu Bodrum’dan oldu.  Bodrumspor Yelken Şubesi’nden Sadrihan Suer’in Dünya Şampiyonası’nda, Tayfun Türk ve  Atlas Fişek ile Era Bodrum Yelken Kulübü’nden Derin Değişen ve Yalıkavak Yelken Kulübü’nden Derin Bartan Avrupa Şampiyonası’nda mili takım adına mücadele edecek.

Bodrumspor Yelken Şubesi Sorumlusu Hadi Türk,  milli takıma seçilen sporculara başarılar diledi.

Milli takım kadrosundaki 5 sporcunun Bodrum’dan olmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Türk,  “Bu sporculardan üçünün kulübümüzün sporcusu olması bizleri daha da mutlu etti. Sporcularımızın milli takım  kadrosuna girmeyi başararak uluslararası yarışlarda ülkemizi  temsil edecek olmalarından dolayı gururluyuz. Milli takımızın başarılarla dönmesini temenni ediyoruz.” dedi.

Kulüp olarak geçen yıl Optimist Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yaptıklarını hatırlatan Türk, “Turizmde bir marka olan Bodrum’un yelken sporunda da bir marka olması için yıllardır emek veriliyor. Yelken sporu turizmi de katkı sağlıyor. Başta Bodrum Belediyesi olmak üzere destekleyenler sayesinde artık Bodrum’umuzun adı yelkencilikte daha çok duyuluyor. Bodrum’da yelken sporunda çıtanın her geçen gün yükselmesine kulüp olarak katkı verdiğimiz için mutluyuz, gururluyuz.” diye konuştu.