Bodrumspor Yelken Şubesi’nde Dünya Şampiyonası hazırlıkları sürüyor

Dünya Şampiyonası için yenileme çalışmaları süren Bodrumspor Yelken Şubesi tesisinde incelemelerde bulunan
Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) Başkanı Özlem Akdurak, hep birlikte güzel bir şampiyonaya ev sahipliği yapacaklarını söyledi.

İçmeler mevkisinde 2022 Dünya Optimist Şampiyonasının düzenleneceği tesisteki yenileme çalışmaları devam ediyor. Çalışmaları yerinde incelemek için federasyon yönetimi ile ilçeye gelen TYF Başkanı Özlem Akdurak, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar ve Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı da ziyaret etti.
Optimist Dünya Şampiyonası ile ilgili yürütülen faaliyetler hakkında görüş alışverişinde bulunan Akdurak’a, TYF Etkinlik Yönetimi Kurulu Başkanı ve Muğla Temsilcisi Serdar Kayhan, Bodrumspor Kulübü Başkanı Rıza Karakaya, Yelken Şube Sorumlusu Hadi Türk ve başantrenör Serdar Çiçek eşlik etti.

“En iyi şekilde hazırlanmaya çalışıyoruz”
Şampiyonanın önemine dikkati çeken TYF Başkanı Özlem Akdurak, optimist sınıfının dünyada en önemli yelken sınıflarında biri olduğunu belirtti.
Akdurak, “Biz de elimizden geldiği kadar en iyi şekilde hazırlanmaya çalışıyoruz. Kulübümüz bu vesile ile bir tadilat geçiriyor. Bundan sonrası için de sporcularımıza çok güzel bir ortamın kalması en büyük dileğimiz. Herkesin desteği ile inşallah güzel bir şampiyonaya hep beraber ev sahipliği yapacağız.” dedi.

Bodrumspor Yelken Şube Sorumlusu Hadi Türk ise, yenileme çalışmalarının sonunda Bodrum’a yakışan çok güzel bir tesis olacağını belirtti.
27 Haziran- 7 Temmuz tarihileri arasındaki 2022 Dünya Optimist Şampiyonasına ev sahipliği yapacak olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Türk, “Ülkemiz adına çok önemli bir organizasyon Bodrum’da gerçekleştirilecek. Bu şampiyona öncesi, uluslararası anlamda kulübümüzün düzenlediği optimist yarışlarının bu yıl onuncusunu gerçekleştireceğiz. Bu yıl ki faaliyetlerimiz arasında yelken federasyonumuzun düzenleyeceği ‘Yıldızlar Kupası’ yarışları da yer alıyor. Bu yıl, şimdiye kadar elde etttiği başarılarla ilçemize, ülkemize gurur yaşatan yellken şubemizin de gurur yılı olacak diyebilirim. Sportif mücademizde bizlere destek olan herkese çok teşekkür ederim.” dedi.
Farklı ülkelerden yüzlerce sporcunun katıldığı yarışların turizmine de katkı sağladığını işaret eden Türk, belediyenin başlattığı yenileme çalışmalarıyla yelken kulübün dünya standartlarına kavuşacağını belirtti.

İçmelerdeki çalışmalar kapsamında deniz içinde bulunan beton dolgu kaldırılırken, Belediye Gıda AŞ’ye ait kafede de yenilikler yapılıyor.