Bodrum’un “Çağdaş Basketbol”u ilk maçına çıkacak

Türkiye Basketbol 2. Lig’inde (TB2L) mücadele edecek iddialı ekiplerden Çağdaş Bodrumspor ekibi ilk maç öncesi moral yemeğinden bir araya geldi.
Salon sporlarının yanı sıra farklı branşlarda takımlara sponsorluk yapan Çağdaş Holding’in kurduğu Çağdaş Bodrumspor Kulübü, bu sezon basketbol branşı ile sahalarda olacak.

TB2L’nin iddialı ekibi Çağdaş Bodrum Spor, 7 Kasım Pazar günü (yarın) ilk maçında Çorlu Belediyesini konuk edecek
Takım, oyuncu kadrosu da incelendiğinde lig maratonu sonunda bir üst lige çıkması bekleniyor.

Sezona hazırlık maçlarında sahadaki performansıyla dikkati çeken takımın oyuncuları ile teknik ekip ve yönetimi moral yemeğinde bir araya geldi.

Çağdaş Holding İcra Kurulu Üyesi ve Çağdaş Bodrum Spor Kulübü Derneği Başkanı Dağlarca Çağlar, “Sporun Bodrum’daki gelişiminin, Bodrum’un ulusal ve uluslararası tanıtımına büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Bugüne kadar sporu tabana yaymak, Bodrum’da yetişmiş takım ve sporcularımızı desteklemek için büyük çaba sarf ettik. Şimdi bu çabayı ve spor tutkumuzu Çağdaş Bodrum Spor Kulübü Basketbol Takımı ile Türkiye Basketbol 2. Lig’ine taşıyoruz.” dedi.

Spor kulübü oluşturmayı uzun zamandır hayal ettiklerimi anlatan Çağlar, “Basketbol takımı ile başlıyoruz. Güzel bir ekip oluşturduk. Bodrum’a da renk ve heyecan katacağına inanıyorum. Bodrum’u bir basketbol kenti haline getirme heyecanımız, arzumuz var. Bodrum’a, Bodrum’un gençlerine, halkına çok güzel şeyler katacağız.” ifadelerini kullandı.

Binnaz Karakaya Spor Salonu’nda oynanacak Çağdaş Bodrum Spor ile Çorlu Belediyesi karşılaşması, saat 14.00’da başlayacak.