Çağdaş Bodrumspor, iç saha maçlarını nerede oynayacak?

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde 2023-2024 sezonunun fikstür belli oldu. Ligin yeni ekiplerinden Çağdaş Bodrumspor, kura çekimi sonucu ilk maçında Fenerbahçe Beko’ya konuk olacak.

İkinci hafta ise Anadolu Efes’i ağırlayacak Bodrum ekibi, müsabakayı nerede hangi salonda oynayacağının bilgisinin henüz kendilerine iletilmediği için endişeli bekleyiş içerisinde. Bodrum’da geçen sezon tadilatını gerçekleştirerek seyircisiyle birlikte şampiyonluğu kucakladığı salonda bu sezon maç yapıp yapamayacağı henüz belli olmayan Çağdaş Bodrumspor’un endişesi, kendi sahasında oynayacağı karşılaşmalarla ilgili federasyondan net bir şey belirtilmemesi nedeniyle daha da arttı. Bodrum ekibinin iç saha maçlarını nerede oynayacağının belirsizliği, taraftarını da düşündürüyor.

Çağdaş Bodrumspor Kulübü’nün Başkanı Dağlarca Çağlar, sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da da oynamak ve Türkiye’yi temsil etmek istediklerini söyledi.

Çağlar, “Biz 20 ay önce bu yola başladık ve kulübümüzü kurduk. 20 ayda geldiğimiz nokta NBA takımlarının bile imreneceği başarı öyküsü diyebilirim. Parkeye her çıktığımızda büyük mücadele içine girdik, derdimiz sadece skor değil kaliteli bir oyuna ve alın teri ile alınan skora imza atmaktı. Bunu tek başımıza başarmadık. İki sezondur bize destek veren taraftarımız her zaman yanımızda oldu. Biz bunu, Bodrum’da bize gönül veren, inanan, destekleyen ve sorgusuz sualsiz her maçımızda yanımızda olan Bodrumlu basketbol severler ile başardık. Şimdi taraftarımızın Türkiye’nin devleriyle oynayacağımızı maçlarımızı da yine kendi salonumuzda izlemesini istiyoruz, çünkü bunu hak ettiler.” dedi.

Çağlar, maçlarını Bodrum’da oynaması konusunda ligdeki takımların desteklediğini, federasyonunda bu konuda anlayış göstererek taleplerine olumlu yanıt beklediklerini dile getirdi.