Çağdaş Bodrumspor’da hedef süper lig

Misli.com Türkiye Basketbol Ligi’nde (TBL)  mücadele edecek Çağdaş Bodrumspor’un oyuncu, teknik ekip ve yönetimi düzenlenen yemekte bir araya geldi.

Süper lige çıkma iddiasıyla lige başlayacak Çağdaş Bodrumspor, alt yapı için spor okulları ve oluşturduğu imkanlar ile kendi bünyesinde akademileşerek Bodrum’da geleceğin yıldız basketbolcularını yetiştirmeyi de hedefliyor.

“Hayalimiz mutlaka altyapı destekli bir A takım oluşturmak”

Swissotel Resort Bodrum Beach’teki yemekte, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çağdaş Bodrumspor Kulübü Başkanı Dağlarca Çağlar “Altyapıda spor okulları kısmımız olacak. Başta bölge çocukları olmak üzere başarılı gençleri seçip U11, U13, U15 takımları yaratacağız. Bu çocuklardan ve velilerinden asla büyük ücret almadan hatta Bodrum dışındaysa konaklama imkanını ve üç öğün yemeğini verip, okul imkânı sunup akademi kuracağız. Bir nevi yıllar önce Banvit’in, Efes Pilsen’in hayata geçirdiği modeli uygulayacağız. En büyük hayalimiz, bizi mutlu edecek en önemli şey altyapımızdan yetişmiş bir çocuğun, 3-5 sene içinde büyük takımlara karşı oynadığını görebilmek. Çağdaş Bodrum Spordan çıkan bir gencin milli takıma, belki NBA’e girmesi bence bizim için de Bodrum için de inanılmaz bir duygu olur. Hayalimiz mutlaka altyapı destekli bir A takım oluşturmak. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar içerisinde önemli bir yer tutan tesisleşme konusunda önemli mesafeler kat ettik.” dedi.

Bitez’de Gençlik ve Spor Genel Bakanlığına bağlı spor salonunda gerçekleştirdikleri tadilatta söz eden Çağlar, salonu standartlara uygun olarak 2022- 2023 basketbol sezonuna yetiştirilebilmek için revizyon çalışmalarının devam ettiğini dile getirdi.

Çağlar, şunları söyledi:
“Maç oynanamıyordu, salonun bazı eksikleri vardı. Bakanlıkla konuşup izin aldıktan sonra soyunma odalarını büyüttük. Skorbordu, zemini, şeref tribününü, her yeri değiştiriyoruz. Hem maç oynanır hale getiriyoruz hem de bizimle birlikte diğer takımların da bundan faydalanmasını sağlayacağız. Tesisler başarı için sadece araç. Bu aracı amaca çevirmek adına anahtar rolü, sporcu ve antrenörler üstlenmekte. Bodrum sporunun
kalkınmasında antrenör, sporcu ve tesis faktörlerini bütün olarak değerlendiriyoruz.” dedi.

Çağlar ayrıca, Süper Lig için için iddialı bir kadro kurduklarını vurguladı.

Genel sekreter Mehmet Göktürk Aslan da, güzel bir sezon geçirmek üzere güçlü bir takım kurduklarını, Süper Ligi hedeflediklerini belirtti.

Aslan “Bodrum’u, Bodrumluları süper lige taşıyarak, Bodrum’un adını bir spor destinasyonu olarak da duyurmak istiyoruz. Bodrum ve civarında geleceğin basketbolcularını yetiştirmek üzere kurduğumuz alt yapı bizler için çok değerli. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz seçmelerde 45 çocuğumuzu alt yapı kadrosuna aldık. Geçmişte Banvit, Beşiktaş, Galatasaray gibi önemli basketbol kulüplerinin altyapı organizasyonlarında görev alan, aynı zamanda U18 basketbol milli takım asistanlığı görevini aktif olarak yürüten Alp Baydar hocamıza görev verdik.” dedi.

Bu arada Çağdaş Bodrumspor,  maçların  23-30 Eylül’de Ankara’da oynanacağı Erkekler Federasyon Kupası’nı kazanıp lige moralli başlamak istiyor.