Dragon Sonbahar Serisi tamamlandı

Bodrum açıklarıda yapılan Dragon Sonbahar Serisi Yarışları tamamlandı.

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) Dragon Sınıf Komitesinin, Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübünün ev sahipliğinde düzenlediği organizasyon, son etap olan 4’üncü ayak yarışları ile tamamlandı.

Yedi teknenin katıldığı son etap mücadelesinde, Karaada-Bodrum Kalesi arasındaki şamandıra rotada iki yarış yapıldı. Yelkenciler yaklaşık 7 millik mücadelenin ardından marinaya dönerek teknelerini karaya çekti.

Daha sonra ödül töreni düzenlendi. Törende, TYF Başkan Vekili Ceyhun Üstüner ile yarışlara katılan Dragon Sınıf Komitesi Başkanı Ata Narin de yer aldı.

2019’un Dragon Sonbahar Serisi’nde “Elif” isimli teknede Azat Baykal, Sercan Büyüksöylemez ve Ali Tokcan’dan oluşan ekip birincilik elde etti.

“Fresh Gale” teknesinin ekibi Arkun Demircan, Ali Tezdiker ve Erim Balsarı’nın ikinci olduğu yarışlarda, “Champagne” isimli teknenin ekibi Ali Doğaner, Atıler Bağcı ve Cihan Özsönmez de üçüncü oldu.

Bodrum’da 2020’de dragonların planlı ilk yarışı 4 etaptan oluşan Dragon İlkbahar Serisi mücadelesi olacak. Organizasyonda birinci ayak yarışları 15-16 Şubat’ta yapılacak.