En büyük karavana “Made in Turkey” imzası

Dünyanın en büyük karavanı, Türk işçiliğiyle Bodrum’a üretildi ve ihraç edildi.

Bodrum’da Proje Yapım Şirketi’nin yaklaşık dört aylık bir çalışma sonunca, 13,60 metrelik treyler üzerine inşa ettiği ve açıldığında 105 metrekarelik net kullanım alanına sahip karavan, düzenlenen toplantı ile tanıtıldı.

  • Benzerleri arasında dünyanın en büyük karavanı
  • Bodrum’da yapıldı
  • 105 metrekarelik kullanım alanına sahip
  • Karavanın yapımı yaklaşık dört ay sürdü.
  • Yurt dışına gidecek

Daha önce de Türk mühendis ve işçiliğiyle yapılıp yurt dışına ihraç edilen mobil hastane ve ambulans ile dikkati çeken firmanın, “Made in Turkey” imzasını taşıyan mega karavanını, toplantıya katılanlar hayranlıkla inceledi. Karavanın Bulgaristan’dan bir iş adamı sipariş ettiği belirtildi.

Avrupa, Amerika ve Arap Yarımadası’ndan karavanın farklı modelleri için talep gelen firmanın, bu alanda çalışmalarına devam edeceği, mobil hastane ve ambulansın yanı sıra Bodrum için turizm, eğitim ve sağlık alanında kullanılabilecek araçlar da üretmek için yeni çalışmalar yapacağı öğrenildi.

  • Seyyar villa gibi

Modern iklimlendirme sistemi sahip, verandası da bulunan karavanda, dört yatak odası, Amerikan mutfaklı büyük salon, ikişer banyo ve tuvalet, çamaşır odası, kiler, bölümleri yer alıyor.

Benzerleri arasında dünyanın en büyüğü olduğu belirtilen karavanın açılıp kapanma süresinin yaklaşık yarım saat olduğunu belirten Proje Yapım Şirketi Müdürü Gökhan Şen, böyle bir karavanı yapmış olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.