Galatasaray’ın büyük buluşması

Galatasaray’ın 23’üncü şampiyonluğu, Bodrum 1905 Galatasaraylılar Derneğinin düzenlediği geceyle kutlandı.

Derneğin başkanı Cnkat Boylu’nun ev sahipliğindeki geceye, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray ve A Milli Takım eski teknik direktörü Fatih Terim, Türkiye Milli Basketbol Takımı ve Panathinaikos Başantrenörü Ergin Ataman, Galatasaray’ın eski oyuncuları Selçuk İnan, Ümit Karan, kongre üyeleri ve Galatasaray camiasının önde gelen isimlerinin de aralarında olduğu çok sayıda davetli katıldı.

Galatasaray’ın büyük buluşmasına ev sahipliği yapan Cankat Boylu, Akana Otel’de düzenlenen gecede açılış konuşmasında, birlik ve beraberlik içerisinde daha güzel günlerde, daha büyük kutlamalarda bir arada olacaklarını söyledi.


Kulüp başkanı Dursun Özbek’in kongre sürecinde verdiği sözleri fazlasıyla yerine getirdiğini ifade eden Boylu “Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılında şampiyonluk kupasını kazanmak gerçekten çok anlamlı oldu. Daha önce aynı şeyleri hiç yaşamadığımız benzer başarıları da olmayan, üstelik rütbemizinde farklı olduğu malum takımlar bir araya gelerek bizi şampiyon yapmamak için çok uğraştılar ama yine mayıs ayının son günü şampiyon olmak Galatasaray’ımıza nasip oldu. Dedikleri gibi onlar adı konulamayan büyüklüklerinin keyfini süre dursunlar, biz adı konan tüm başarıları yaşamaya devam ediyoruz. Camiamıza tekrar birlik, beraberlik ortamını getiren sayın başkanımız Dursun Özbek ve yönetimine çok teşekkür ediyoruz.Bizlere büyük mutluluklar yaşatan Okan Buruk hocama ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Tebriklerin en büyüğü de fiyatların üç, dört kat artmasına rağmen stadyumu hınca hınç dolduran büyük Galatasaray taraftarımıza ve Galatasaray’ın en büyük gücü olan Ultraslan’a.” dedi.

 

Bodrum 1905 Galatasaraylılar Derneği’nin daveti üzerine Bodrum’da bir araya geldiklerini ve camiadaki birlik ve beraberlikten dolayı mutlu olduğunu ifade eden başkan Özbek, geçen yıl kongre sürecinde Bodrum’da bazı sözler verdiklerini anımsattı.
Özbek “Geceye çok güzel katılım var. Bodrum’da verdiğimiz sözlerin yerine gelmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Verdiğimiz sözlerin en önemlisi de, Cumhuriyetin 100. yılında bu kupayı kazanmak çok önemliydi. Kupayı kazandık. Bizi destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu kupa onların desteği ile kazanılmış bir kupadır.” dedi.

Başarılarını devam ettirmek için çalışmalarını sürdüklerini söyleyen Özbek, İspanya’nın Real Madrid Kulübü ile 6 yıllık sözleşme imzalayan Arda Güler’i çok sevdiğini ve mükemmel bir oyuncu olduğunu dile getrdi.
Futbolcuya başarılar dileyen Özbek “Orada da başarılı olacağına inanıyorum. Sadece bir ağabey, baba tavsiyesi olarak buradaki disiplini orada da devam ettirsin. Çünkü çok zor bir kulübe gitti. Bir dünya kulübü. Başarılı olması hepimizi gururlandırdı. ”

Galatasaray’ın şampiyonluk kupası sergilendiği gecede Zeynep Casalini sahne aldı. Şampiyonluk kutlamasına katılanlar marşlar söyleyip eğlendi.