Hafta sonu festival var

Bodrum’un Ortakent Mahallesi’nde 5’inci Acı Ot Festivali düzenlenecek.

Ortakent Yahşi Yalılarını Geliştirme ve Mavi Bayrak Derneğinin (OYDER), belediye işbirliğinde 9-10 Mart’ta gerçekleştireceği festivalle ilgili basın toplantısı düzenlendi.
Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü önündeki alanda düzenlenen toplantıda, OYDER Başkan vekili Seha Ergene, etkinliğin, Türkiye’nin en büyük lezzet buluşması olmasını hedeflediklerini söyledi.
Yöresel ürünlerin tanıtımının yanı sıra esnafa da katkı sağlamanın amaçlandığını belirten Ergene, 300’e yakın stant açılacağı ve yöresel sanatçıların sahne alacağı festivalde halk oyunları gösterileri ile Bora Gencer konserinin de olacağını belirtti

Ortakent merkezde Cumhuriyet Caddesi’ndeki festivalin ikinci gününde ünlü şeflerle yemek atölyeleri, yöresel yemek yapımı ve mutfak kültürünü tanıtan etkinlikler gerçekleştirilecek.

Toplantıya Bodrum Belediyesi Genel Koordinatörü Emel Çakaloğlu,Bodrum Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez, Şef Zekeriya Yıldırım, ekmek üreticisi Ayfer Pelit ile organizasyonun ana sponsoru Fıducıa International ortaklarından Eyüp Özbelen katıldı.