HMK’dan DTO Bodrum Şubesine ziyaret

Bodrum Halikarnas Motor Sporları Kulübü (HMK) Başkanı Faysal Şefkatlioğlu, Deniz Ticaret Odası (DTO) Bodrum Şubesi Başkanı Orhan Dinç’i makamında ziyaret etti.

Denizcilik kültürüne yapılabilecek katkılar üzerine görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, DTO Bodrum Şubesi Meclis Başkanı Ethem Özyurt da yer aldı. Daha önce Türkiye Motosiklet Federasyonu’nda yönetim kurulu üyeliği ve su jeti branş sorumluluğu görevlerinde bulunan Faysal Şefkatlioğlu, faaliyetleri arasında denizle ilgili olarak su jeti yarışları düzenlediklerini anlattı.

Şefkatlioğlu, “Türkiye Şampyonaları’nın bazı etaplarını burada gerçekleştirdik. Yenilerini de yapmayı düşünüyoruz. ‘Spor turizmin geleceğidir’ sloganıyla hem denizde hem de karada çeşitli organizasyonlar düzenledik. Farklı illerden sporcular ve ailelerinin yanı çok sayıda sporsever ilçemizi ziyaret etti.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Orhan Dinç ise, “Denizciliğimize, yöremize, gençlerimize, geleceğimize katkısı olacak işlerde her zaman çalışmaya hazırız. Elimizden geldiğince de destek olmaya çalışıyoruz.” dedi.

Üyelerine doğru ve zamanında hizmet ve bilgi sunup, deniz ticaretinin gelişmesi için faaliyet gösterdiklerini anımsatan Dinç “Denizci bir millet olmanın gereklerini yerine getirmenin gayreti içerisindeyiz. Bu kapsamda çocuklarımıza, gençlerimize denizi tanıtmak, sevdirmek ve koruma bilincini kazandırmamız gerekiyor. Buna yönelik sosyal sorumluluk projeleri ve eğitimlerde oda olarak görev alıyoruz, katkıda bulunuyoruz.” dedi.