Hükümlü annelerin çocuklarına “ses” oldular

Bodrum’da farklı meslek gruplarından kadınlardan oluşan koro, “Ona Ses Ol” adını verdikleri proje kapsamında, hükümlü annelerin çocuklarının yararına konser verdi.

Bodrum’da sanatçı Pınar Seli Soydaş öncülüğünde bir araya gelen, aralarında ev kadınlarının da bulunduğu gönüllülerden oluşan koro, Ayvalık Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumundaki hükümlülerin çocuklarının yararına konser programı hazırladı.

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kapsamında bir eğlence mekanında sahneye çıkan gönüllülerin koro ve solo şarkılar seslendirdiği konser, beğeniyle izlendi. Aralarında muhasebeci, psikolog, avukat, mühendis, gayrimenkul danışmanı ile ev hanımı gibi 24 kişiden oluşan koroya, zaman zaman izleyenler de eşlik etti.

Konser programında, hükümlü bir annenin çocuğunu konu alan, Pınar Seli’nin seslendirdiği ve kamu spotu haline gelmesini istediklerini”Gülümse” isimli şarkının klibi, ilk kez yayınlandı.

Konserin gelirinin Ayvalık Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumundaki hükümlülerin çocuklarının oyun odası için kullanılacağını belirten Pınar Seli Soydaş,, koronun 3 yıl önce kurulduğunu ve daha önce de dört sorumluluk projesi gerçekleştirdiklerini söyledi.

“Ona Ses Ol” adını verdikleri proje kapsamındaki konser için 3 aydır çalıştıklarını anlatan Soydaş, Ayvalık’taki ceza infaz kurumunu da ziyaret edeceklerini kaydetti. Koristler ise böyle bir projede yer almaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.