Mandalina Stantlarına Türk Bayrağı asıldı

Bodrum’un Bitez Mahallesi’nde düzenlenen mandalina festivalinde, konser, gösteri ve yarışmalar iptal edilirken şehitler anıldı,

Coğrafi işaretli Bodrum mandalinasının korunması amacıyla Bitez Muhtarlığı tarafından “Bodrum Mandalin Festivali” düzenlendi. Bodrum Kaymakamlığı ve belediyenin destekleriyle Bitez Köyiçi mevkisinde gerçekleştirilen etkinlik, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan Mehmetçiklerin anıldığı etkinlikte, müzik yayını ve gösteriler iptal edilirken, stantlara Türk bayrakları asıldı.
Festivale Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın da katıldığı organizasyonda, mandalina ve mandalinalı ürünlerin yanı sıra, hediyelik eşya ve el sanatları ürünleri stantları da açıldı.

Bitez Muhtarı Seda Özgüçlü, mandalina bahçelerinin korunması ve Bodrum mandalinasının tanıtılması için festival düzenlediklerin söyledi.
Müzik yayını ve gösterileri iptal ettiklerini belirten Özgüçlü, şehit olan Mehmetçiklere Allah’tan rahmet, ailelerine de başsağlığı ve sabır diledi.