“Misafirlerimizin güvenli bir şekilde tatillerini yapmaları için hazırız”

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgıyla mücadeledeki kontrollü normalleşme döneminde, “Dinamik denetim süreci” kapsamında Bodrum’da, ticari teknelerde denetim yapıldı.
İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç, yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile emniyet güçleri eşliğinde, Bodrum Limanı’ndaki denetimlere katıldı. Dinç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kurallara uyulduğunu gördüklerini için memnun olduklarını söyledi.

Geçen sezon en izole tatilin deniz turizmi olduğuna yönelik çalışmalar yaptıklarını ve “Hayat tekneye sığar” sloganıyla hizmet verdiklerini hatırlatan Dinç, “DTO olarak sahaya indiğimizde, bütün denizcilerimize, misafirlerimizi hangi şartlarda, hangi kurallarda nasıl ağırlayacağımızın detaylı bilgilendirmesini yaptık. Çalışmalar gerçekleştirdik. Denizcilerimizde özveriyle misafirlerimizi gezdirdi, ağırladı. Çok şükür hiçbir vaka rastlanmadan geçtiğimiz sezonu bitirdik.” dedi.

Yeni sezon için de aynı şekilde eğitim faaliyetlerine, bilgilendirmelere devam ettiklerini kaydeden Dinç, şunları söyledi:
“Bu sene geçtiğimiz yıllara nazaran tekrar insanlarımızın konaklama turizminden daha fazla deniz turizmine yöneleceğini düşünüyoruz. Hazırlıklarımızı bu yönde yaptık. Gerek yabancı, gerek Türk misafirlerimizin güvenli bir şekilde tatillerini yapmaları için hazırız.”