“Molly”, bu oyunu sadece 36 saniyede bitirdi

Bodrum’da uyuşturucu madda ticareti yaptığı gerekçesi ile gözaltına alına bir kişi tutuklandı.

Bodrum Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, uyuşturucu madde ticaretiyle mücadelesine yönelik çalışmasında tespit ettiği şüpheliyi takibe aldı. Şüpheli H.E.’nin ikametine, suça konu faaliyetlerinin deşifre edilebilmesi amacıyla Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde operasyon düzenlendi.

  • Yine ilk tespit “Molly”den

İkametteki aramada “Molly” isimli narkotik dedektör köpeği de kullanıldı. Bodrum’da uyuşturucu tacirlerinin korkulu rüyası haline gelen hassas burun “Molly”, içeri girdikten 36 saniye sonra ilk tepkiyi odadaki bazaya verdi. Ele geçilen uyuşturucunun çoğunluğu da bazadan çıktı

Bulmasını istenilen koku oyuncağıyla bağdaştırılarak eğitilen, yaptığı aramayı oyun, bulduğunu da oyuncağını sanan dedektör köpeklerden “Molly”, polis ekiplerinin son 15 günde başarılı 3’üncü operasyonun da uyuşturucu madde buldu.

Son operasyonda 20 parça halinde 750 gram esrar, bir miktar metamfetamin, 10 adet uyuşturucu hap, saksılara ekili 14 kök hint keneviri, uyuşturucu madde yetiştirmeye yönelik cihaz ile kimyasal bitki besini ele geçirildi.

Gözaltına alınan H.E. “uyuşturucu madde ticareti yapma” ve “2313 sayılı yasaya muhalefet” suçlarından adlyeye sevk edildi. Zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.