Muhtarlar Günü törenle kutlandı

Bodrum’da, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Bodrum Belediye Meydanı’nda tören düzenlendi.

Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Cemil Gündüz’ün Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Ahmet Cemil Gündüz, günün anlama ve önemine ilşkin konuşmasında, muhtarlık üessesesinin çok eski ve değerli bir kurum olduğunu işaret etti.

Gündüz “Devletimizin en eski kurumlarından olan muhtarlıklarımız, 193 yıldır devletine ve milletine hizmet etmektedir. Gönüllülük esasına dayalı olan bu kuruma seçilmiş muhtarlarımız, seçilmenin vermiş olduğu özgüven ile halka hizmet etmek için çaba göstermektedir. Kurulduğu günden bugüne geçen 193 yıllık süre içerisinde bazı dönemlerde azalan yetkilerimizin yerini yeni hizmet ve sorumluluklar almıştır. Muhtarlar günümüz kutlu olsun.” dedi.

Törenin ardından muhtarlar Trafo Kafe’de kahvaltıda bir araya geldi.

Etkinliğe katılan Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, “Mahallelerin, köylerin en önemli aklı selimi, kanaat önderi, lideri olan muhtarlarımız bizlerin burada en önemli yardımcıları, en önemli mesai arkadaşlarımız. Muhtarlar gününüzü canı gönülden tebrik ediyor ve kutluyorum.” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise, “Muhtarlarımız bıkmadan usanmadan, canla başla, halkının, milletinin yanında vatana
hizmet için görev yapıyorlar, çalışıyorlar. Tabii ki muhtarlarımız, yerel yönetimle ve merkezi yönetimle çalışmalar yaparak halkımızın taleplerini, ihtiyaçlarını, eksiklerini gidermeye çalışıyor. Bizler de halkımızın taleplerine muhtarlarımız vasıtasıyla karşılamaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Günün anısına hatıra fotoğrafı çektirildi.