“Spor turizmi”mi dediniz? Maç yapacakları havuz yok!

Bodrum Yarımada Su Sporları Kulübü sporcuları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle lig maçları ertelense de ara umutla antrenmanlarına devam ediyor. Geçen sezon da yine salgın nedeniyle maçların yapılamadığı su topunda, tüm yaş gruplarında takımları 1. ligde yer alan kulüp, antrenmanlarını Bodrum Belediyesi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunda gerçekleştiriyor.

9 yıl önce kurulan kulübün 120’den fazla lisanslı sporcusundan aktif olarak devam eden 60’a yakını, gruplar halinde antrenmanlara çıkıyor. Zor şartlarda bugünlere gelen ve büyük erkeklerde süper ligi hedefleyen kulüp, Bodrum’da maçların yapılabileceği havuz olmaması nedeniyle bugüne kadar “ev sahibi ekip” olamadı. Kendi evinde oynanacak maçlarda, deplasmana gider gibi il dışında mücadele verdi.

Kulubün antrenörü Burak Kandemir, öncelikle çocukları, gençleri spor yapmaya teşvik etmeyi amaçladıklarını belirtti.
Kulup yönetiminin spor geçmişi olduğuna dikkati çeken Kandemir, “Milli takımlara sporcu gönderdik. Su topunda köklü kulüplere transferler yaptık. Bodrum su topu camiasına biraz uzak olduğu için ve burada yeterli havuzumuz olmadığı için mecburen tüm maçlarımızı deplasmanda oynuyoruz.” dedi.

Kandemir, Yatağan’da Muğla Büyükşehir Belediyesince su topu için uygun havuz yapıldığını belirtti.

2017’nin eylül ayında yapımına başlanan ve 2018’in sonunda hizmete girmesi planlanan, 5 milyon 981 bin liraya malolacak Yatağan Açık Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi de henüz faaliyete geçmedi.