Ödemeler vatandaşın ikametinde yapılacak

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele ederken, “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı” kapsamında , 2 milyon 111 bin haneye hane başı bin lira ödemeleri, 3 Nisan 2020 Cuma günü saat 10:00’dan itibaren PTT dağıtıcıları, bekçiler ve kolluk birimlerimiz vasıtasıyla vatandaşın kendi ikametlerinde yapılacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde 81 il ve 923 ilçede, PTT aracılığıyla hane başı bin lira sosyal yardım ödemeleri 1 Nisan’da başladı. Ancak PTT şubeleri önünde oluşan yoğunlukta sosyal mesafeye uyulmaması nedeniyle, ödemelerin vatandaşların ikametlerinde yapılması kararlaştırıldı.

Konuyla ilgili Muğla Valiliği’nden de yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığındaki Muğla Hıfzıssıhha Kurulu’nda alınan karara yer verildi.

Kararda şu ifadeler yer aldı.

“1 – Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları üzerine İçişleri Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı (PTT ile yapılan görüşmeler sonucunda) yapılacak ödemelerin vatandaşlarımıza 03.04.2020 Cuma saat 10:00’dan itibaren PTT dağıtıcıları, bekçiler ve kolluk birimlerimiz vasıtasıyla vatandaşın kendi ikametlerinde yapılmasına,
2-Vatandaşın kendi ikametlerinde yapılacak dağıtımda yukarıda belirtilen PTT dağıtıcıları, bekçiler ve kolluk personelinin görevlendirilmesine, Vefa Sosyal Destek Grubunda görevli olanların bu kapsamda görevlendirilmemesine, oy birliği ile karar verilmiştir.”