Ödüllü “Karya Fotomaraton” a doğru

Türkiye’den farklı illerden ve yurt dışından gelecek fotoğraf tutkunları, profesyoneller ve ve amatör fotoğrafçılar, 28-30 Ekim 2022 tarihindeki “Karya Fotomaraton” da, Milas’ta Beçin Kalesi, Herakleia, Labranda Antik Kenti, Gökçeler Köyü, Firuzbey Camii başta olmak üzere Milas’ı fotoğraflayacaklar.

Muğla’da fotoğrafla ilgili kültürü ve düşünceyi yaymak, geliştirmek, fotoğrafın çevrenin, bölgenin ve kültürel mirasın farkındalığı için bir araç olarak kullanılmasını teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmada, Milas’ın tarihi ve doğal güzelliklerini fotoğraflanacak.

Etkinlik sonunda seçici kurul tarafından belirlenen fotoğraflara ödül verilecek ve sergi düzenlenecek. Muğla ve bölgesinde ilk defa gerçekleştirileceği belirtilen etkinlik, bölgenin tanıtımına da katkı sağlayacak.

Yarışma Organizatörü TM Sportif Organizasyon Yönetim Kurulu Başkanı Tuğberk Maviş, “Projemizi Muğla Valimiz Sayın Orhan Tavlı’ya ilettik. Valimizin özellikle ören yerlerinin tanıtımına verdiği desteği yakından takip ediyoruz. Tabi Muğla’nın fotoğraflanacak çok ören yeri, tarihi ve kültürel değerleri var. Biz her sene başka bir destinasyonda bu yarışmayı yapmak istiyoruz.” dedi.