Öğretmenler Ankara biletini aldı

Türkiye Öğretmenler Kupası mücadelesine Bodrum’dan katılan erkek masa tenisi takımı, Ege Bölgesi birincisi olarak Ankara’da final oynamaya hak kazandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün düzenlediği “Türkiye Öğretmenler Kupası” turnuvasında bölge birinciliği maçları yapıldı.

Sporun geniş kitlelere yayılmasında öğretmenlerin rehberliğinden yararlanmak, öğretmenler arasındaki iletişimi artırmak, birlik ve dayanışma duygularını geliştirmek amacıyla salon futbolu (futsal),3X3 basketbol, voleybol ve masa tenisi branşlarındaki turnuva kapsamında, Bodrum’dan katılan erkek masa tenisi takımı bölge birincisi oldu.

İzmir’de 12 takımın katıldığı mücadelede, Bodrum masa tenisi öğretmen takımı, rakiplerini eleyerek 18-24 Kasım tarihlerinde Ankara’da yapılacak final mücadelesine adını yazdırdı.

Merkez Turgutreis Ortaokulu Beden Eğitimi öğretmeni Ertan Güzel koordinatörlüğündeki masa tenisi takımını, ilçeye dönüşlerinde mesai arkadaşları ve öğrenciler tebrik etti.

Bu arada “Türkiye Öğretmenler Kupası” basketbol branşında da Bodrum’dan takımlar mücadele etti. Manisa’da yapılan bölge birinciliği maçlarında kadın basketbol takımı bölge ikincisi, erkek basketbol takımı da üçüncü oldu.