OPET Muğla Cup Four Cross’da son etap renkli görüntülerle tamamlandı

Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) tarafından Bodrum Dağ Bisikleti Spor Kulübünün (BODASK) organizasyonuyla gerçekleştirdiği OPET Muğla Cup Four Cross tamamlandı.

10 ülkeden 62 sporcunun katılımıyla Fethiye’de başlayıp Marmaris’te devam eden ve üç etabı kapsayan yarışların son etabı Bodrum’da yapıldı. Aralarından uluslararası çeşitli yarışlarda şampiyonluk ve farklı dereceler elde eden bisikletlilerin de bulunduğu yarışçılar, Muğla’nın doğasına ve iklimine hayran kaldı.Bodrum Denizciler Derneği önünden başlayan ve çarşı içinden geçerek aynı yerde sona eren yarışa katılanlar, suni engellerin bulunduğu parkurda kıyasıya mücadele etti.
Bodrum etabında kadınlar birincisi, diğer iki etabın da birincisi Hollanda Didi de Vries oldu. Erkelerde ise Marmaris etabını da ilk sırada geçen Almanya sporcu Felix Klausmann birincilik elde etti.

Yarışların tamamlanmasının ardından düzenlenen ödül töreninde, organizasyona destek olanlara plaket verildi. Dereceye giren sporculara madalyaları Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Türkiye Bisiklet Federasyonu Muğla Temsilcisi İlker Cömert, BODASK Başkanı Ali Sonay, City Mountainbike yöneticisi Kristof Bruyneel takdim etti.

Ödül töreni kapsamında Fransız Simon Rogier akrobatik gösteri sundu.

BODASK Başkanı Ali Sonay, 6 yıl önce hayal ettiği bir organizasyonu gerçekleştirdikleri için çok mutlu olduğunu söyledi.

Türkiye’de ilk kez yapıldı

UCI tarafından 10 yılı aşkın süredir farklı üklerde 25 şehirde gerçekleştirilen “City Mountainbike” formatıyla yarışlar, BODASK’ın girişimiyle Türkiye’de ilk kez düzenlendi. Yarışma, amatör sporcuları profesyonellerle bir araya getirdi.
UCI’nın Muğla’yı dünya şampiyonası takvimine ekleyerek Muğla Cup Four Cross’u uluslararası boyuta taşımayı amaçlayan BODASK, yarışmada genel klasmanda en yüksek puanı alan Türk bisikletçi Veysel Gülmez’i uluslararası etaplardan birinde misafir edecek.