Optimist ve dragondan sonra rüzgar sörfü de geliyor

Bodrum’da 2021 Optimist Dünya Şampiyonası ve 2023 Dragon Dünya Şampiyonası’nın yapılacağının açıklanmasının ardından bu kez 2020 Techno 293 Plus Dünya Şampiyonası’nın yapılacağı duyuruldu.

Bodrum’un tanıtımına dolayısıyla turizm faaliyetlerine katkı sağlayan yelken sporu le ilgili gelişmeler, yelken camiasında sevinçle karşılandı. Son yaşanan gelişmeyle ilgili müjdeli haber, geçmiş yıllarda Bodrum’da yelken sporunda başta Türkiye Şampiyonaları olmak üzere çeşitli organizasyonların gerçekleştirilmesine emek harcayan AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’den geldi.

Gökmen bu yıl 9-13 Eylül tarihlerinde, rüzgar sörfü sınıfında Techno 293 Plus Dünya Şampiyonası ile birlikte “Techno Foil Gold Cup” mücadelesinin Bitez’de Gençlik ve Spor Bakanlığı Yelken ve Su Sporları Merkezinde yapılacağını belirtti.

Parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Yelken Federasyonu’ndan sevindirici haber aldıklarını anlatan Gökmen “Şampiyonaya 30 ülkeden 300’ün üzerinde sporcunun katılacağı bilgisi verildi. Bu şampiyonayı ilçemize kazandırdık ve ilçemizin tanıtımı için de çok önemli bir organizasyon.” dedi:

Sportif etkinliklerde en önemli konunun tesis olduğuna dikkati çeken Gökmen, “Dünya standartlarında etkinlik yaptığınızda belirli kriterler var. Bu kriterlerin başında tesisin yeterli olup olmadığına bakılıyor. Dünya Yelken Federasyonu’nun bu şampiyonanın Bodrum’da yapılması kararını almasında, Gençlik ve Spor Bakanlığınca Bitez’e kazandırılan tesis etkili oldu. İnanıyorum ki Bodrum’da spor tesislerimiz arttıkça bunun gibi çok önemli organizasyonlar Bodrum’a gelecektir.” diye konuştu.