Resim yarışmasının bu yıl konusu süngercilik

Bodrum Deniz Müzesi’nin 2021-2022 Öğrenci Programları kapsamında yer alan “Bodrum Deniz Müzesi 3. Çocuk Resim Yarışması”nın konusu, takvimi ve şartnamesi açıklandı.

“3000 Yıllık Meslek: Süngercilik” konulu resim yarışması Bodrum Yarımadası’ndaki tüm ilkokul, ortaokul ve lise seviyelerindeki öğrencileri kapsıyor.
Bodrum’un tarihinde ve sosyokültürel yapısında önemli yeri olan süngerciliğin geçmişinin, gelişim aşamalarının ve öneminin farklı açılardan değerlendirilmesini önererek, çocuklar tarafından tanınmasını ve öğrenilmesini sağlamak amaçları ile düzenlenen yarışmaya son katılım tarihi 22 Mayıs 2022. Yarışma, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 3 kategoride düzenleniyor.

Hazırlanacak çalışmalar için öğrenciler internet üzerinden araştırmalar yapılabilecek, öğretmenlerine danışılabilecek, Bodrum Deniz Müzesi’ni ziyaret edilebilecek, aile fertleri ve büyükleri ile konu hakkında sohbetler edilebilecek ve süngercilikle ilgili kitapları tarayabilecek. Her öğrencinin tek resim ile katılabileceği yarışmada, öğrencilerin çalışmalarını Bodrum Deniz Müzesi’ne elden teslim etmeleri gerektiği belirtildi.

Kazananları, 26 Mayıs 2022 Perşembe günü müze web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından duyurulacak. Milli Eğitim Müdürlüğü bilgisi kapsamında gerçekleştirilecek yarışmanın şartnamesine ve detaylı bilgiye Bodrum Deniz Müzesi sosyal medya hesaplarından ve müzenin web sitesinden ulaşılıyor.

ÖDÜLLER

Yarışmayı kazananlara verilecek “Başarı Ödülleri’” ise bisikletler, dalış kursu, mavi yolculuk, yelken kursu, sualtı fotoğraf makineleri, dalış seti ve ressam setlerinde oluşuyor.

Yarışmaya ilgili detaylı bilgiye https://bodrumdenizmuzesi.org/duyurular/ adresinden ulaşılabilir.