Ressam Çiğdem Erbil ve Akın Ekici’nin Bodrum buluşması

Çağdaş  resim sanatının başarılı isimlerinden Çiğdem Erbil ve Akın Ekici, “Bodrum buluşması” adını verdikleri sergide bir araya gelecek.
Türkbükü’nde Touch Sanat Galeri’de 5 Temmuz’da açılarak 23 Temmuz’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak sergide, 50 eser beğeniye sunulacak.

“Gökyüzü yaşantımızın en önemli noktası”
Gökyüzü çeşitlemeleri ile beğeni toplayan ressam Çiğdem Erbil, 25 yıllık eğitimcilik, 40 yıllık meslek yaşamında tek bir konu üzerinde düşünüp çalıştığını, bunun da ‘insan’ olduğunu söyledi.
Erbil,”40 yılı geçen sanat yaşantım boyunca kendimce bu sorular ile ilgili düşüncelerimi yapıtlarımda izleyenlere hissettirmek ve düşündürmek istedim. Bazen buruşturulmuş imajı veren alanlar kullanırken, yaşamdaki iniş ve çıkışları hissettirip zaman zaman da kendimizi iyi hissedebileceğimiz görsel etkilerle yaşamdaki adımlardan detaylar sunmayı hedefledim. Gökyüzü yaşantımızın en önemli noktası, bize su ve havayı sunuyor. Gökyüzü çeşitlemeleri ile doğa ve insan arası bağlantıyı irdelemek ve kişinin konumun ve duygularının doğa ile birlikteliğini  sunmak istedim.” ded,

“Bodrum kadar güzel bir sanat şöleni olacak”

Akın Ekici ise, kendisine has teknik ve sanat yaklaşımları bulunan iki sanatçının eserlerinin birlikteliğinden en az Bodrum kadar güzel ve keyifli bir sanat şöleni oluşacağını dile getirdi.
Ekici, temel sanat felsefesini şu sözlerle açıkladı: “Benim temel sanat felsefem eserlerim aracılığıyla izleyici mutlu edecek salt güzelliği yakalamaktır. Eserlerimi üretirken, izleyiciye hem görsel ve duygusal şölen yaşatmayı, hem de biraz da onları düşündürüp, desen, doku ve renklerimle anlatmaya çalıştığım hikayelerimden yola çıkarak izleyicinin o eser üzerinden kendi hikayesini çıkarmasını amaçlarım. Zira siz bir eser yaratırsınız, o eser, izleyenlerin gözünde, gönlünde onlarca, yüzlerce, binlerce esere dönüşür. İzleyicinin kendi algısına göre değişen, şekillenen ve artık onun tarafından sahiplenilen yepyeni bir eser oluşur. Böylece sanatı interaktif hale getirmiş olursunuz. Eserlerim izleyicinin duygu dünyasında yerini aldıkça ben de artık o duygu dünyalarında yeni yeni imgeler oluşturacak yeni eserleri yaratmak için motivasyonumu elde etmiş olurum.”