Şampiyon okçu, İdlip şehitlerini kürsüde asker selamıyla andı

Samsun’da düzenlenen 2020 Ases Minikler Salon Kupası’nda, altın madalya kazanan Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı sporcusu Lara Su Koçak, İdlib’de rejim unsurlarının saldırısında şehit düşen askerleri birincilik kürsüsünde asker selamıyla andı.

Samsun Okçuluk Salonu’nda düzenlenen 2020 Minikler Türkiye Şampiyonası’na 108
kulüpten bin 8 sporcu katıldı. Yatağan ilçesinin Bencik Mahallesi’nde faaliyetlerini sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı, organizasyona 11-12 yaş kızlar kategorisinde Ecesu Demircan ve Gizem Sağlık, 11-12 yaş erkek kategorisinde Ahmet Emir Çakmak ve 13-14 yaş Lara Su Koçak ile katıldı.

27 Şubat-1 Mart tarihlerindeki organizasyonda, kıyasıya geçen mücadelelerin sonucunda, makaralı yay kategorisinde Lara Su Koçak altın madalya, Ecesu Demircan gümüş madalya ve Gizem Sağlık bronz madalya kazandı. Altın madalyasını almak için kürsüye çıkan Koçak, İdlib’deki hain saldırı sonucu şehit olan askerleri anmak için asker selamı verdi. Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı, bu madalyalarla birlikte madalya sayısını 176’ya çıkardı.