“Şirin lezzet” döner kategorisinde birinci oldu

Türkiye’de ilk defa 1989 yılında Bodrum’da Osman Şirin tarafından sunulan “sebzeli döner” favori lezzet seçildi.

Farklı illerden değişik kategorilerde 682 firmanın yarıştığı “Favori Lezzetler Ödülleri” sahiplerini buldu. Yarışmayı ilgiyle takip eden lezzet tutukunları, favori lezzetler için internet üzerinden oy kullandı. 220 bin kişi yarışma kapsamında oy verdi. Yarışma sonunda dereceye girenler açıklanarak ödülleri verildi. İstanbul’da bir otelde düzenlenen ödül gecesinde, ünü Türkiye sınırlarını da aşan “Şirin Sebzeli Döner”in ‘döner’ kategorisinde birinci seçildiği açıklandı.

“Bodrum döneri” ya da “Sebzeli döner” olaran bilinen ve Türkiye’de ilk piyasaya süren Osman Şirin’in “Şirin Sebzeli Döner”inin birinci olması, 30 yıl bu lezzet için çalışan firmayı sevindirdi.

Şu anda aile işletmesi olarak her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste bu lezzeti sunan firmanın ödülünü, Osman Şirin’in oğlu Koray Şirin (ortada) aldı.

Bodrum adıyla özdeşleşen sebzeli döneri sadece Türkiye’de değil dünyaya tanıtıtklarını söyleyen Koray Şirin, aldıkları bu ödülle mutlu olduklarını ve destekleyenlere teşekkür etti.

Babasının, sebzeli döneri Türk mutfağına yeni bir lezzet kazandırmış olmasından dolayı da gurur duyduklarını kaydeden genç iş insanı Şirin, 2006 yılında marka tescili yapılan sebzeli dönerin, farklı iş yerlerinde taklitleri olduğunu da dikkati çekti.