Teknik direktör Tarık Daşgün yeniden Bodrumspor’da

Teknik direktör Tarık Daşgün, TFF 2. Lig ekibi Bodrum Belediyesi Bodrumspor ile 1,5 yıllık sözleşme imzaladı.

Ligde ikinci yarının başlamasına kısa bir süre kala, 2016-17 sezonunda 3. Lig’de şampiyonluk yaşadığı ve bu sezon yeniden takımın başına getirilen teknik adam Necati Erkmen ile yolları ayrılan Bodrum Belediyesi Bodrumspor’da, ikinci kez Tarık Daşgün dönemi başladı.

Daşgün, kulübün tesislerinde düzenlenen imza töreninde teknik direktörlük görevine başladı. Kulüp başkanı Rıza Karakaya yaptığı açıklamada, önceki dönem yaptıkları çalışmaları karşılıklı değerlendirdikleri ve birlikte güzel işler yapabileceklerine karar verdiklerini söyledi.

Başkan Karakaya “Tarık hocamızla ikinci ligdeki ilk sezonumuzda çalışmıştık. Bodrumspor’u daha iyi yerlere getireceğimize karar verdik. Hocamıza güvenimiz tam ve bir buçuk yıllık sözleşme imzalıyoruz. İkinci yarı için 3-4 oyuncu transfer yapacağız. İkinci yarı daha güçlü bir Bodrumspor olacak.” dedi.

  • 498 hissenin 60’ı satıldı

Borçları ödeyebilmek için futbol branşı şirketleşen ve hisselerinin yüzde 49’u satışa çıkan kulüpte, hisseler satıldıkça sorunların tek tek ortadan kaltığını belirten başkan Karakaya şunları söyledi.

“Artık tünelin ucundaki ışık gözükmeye başladı. İlk etapta satışını hedeflediğimiz 100 hisseden 40 tane kaldı. İyi gidiyor ama Bodrum’un biraz daha sahip çıkması lazım. Bir hisse 29 bin 500 lira. Bodrum gibi bir yerde inanın çok büyük para değil.”

Bu arada halen Bodrum Belediyesi Bodrumspor olarak devam eden futbol branşı, kurulan şirkete devir işlemlerinin tamamlanması ile Bodrumspor AŞ olacak.

  • Daşgün heyecanlı başladı

Geçen sezon aynı ligde bitime 3 hafta kala Fethiyespor ile yolları ayrılan Tarık Daşgün, Bodrum Belediyesi Bodrumspor’daki yeni dönemine başlagıcında heyecanlı ve kendinden emin bir tablo çizdi.

Yeşil beyazlılarla görev yaptığı geçmiş dönemin daha sıkıntılı ve zamanın da kısa olduğunu belirten Daşgün, yine de mutlu ve güzel günler geçirdiğini belirtti.

Daşgün “Daha güzel günler geçirmek adına kabul ettim. Rabbim hepimiz için hayırlısını nasip etsin. Taraftara güzel şeyler yaşatmak istiyorum. Ben önümüzdeki her maçı kazanmaya çalışırım. İyi şeyler olacağına inanıyorum. Ara tansferde günü kurtarmayla alakalı taransferlere karşıyım. Marka olmuş Bodrum’a, Bodrum Belediyesi Bodrumspor’u da bir marka olarak eklemek istiyoruz. Bodrumspor’u Türk futboluna gençlerin kazandırıldığı, özellikle alt yapısı sağlam, çok faydalı bir Bodrumspor haline getirmek için bütün gücümüzle, iyi niyetimizle, yüreğimizle çalışacağız.” dedi.

İmza töreninde asbaşkan Fatih Öztarakçı ve genel sekreter Hüseyin Gözütok da yer aldı. ilk yarı karnesinde 5 galibiyet, 5 beraberlik, 7 mağlubiyet bulunan, attığı 26 gole karşılık kalesinde 29 gol gören yeşil beyazlılar ikinci yarıya 20 puanla 13. sırada başlayacak.