Turizm haftası kutlanıyor

Bodrum’da Turizm Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Bodrum Kaymakamlığı tarafından Bodrum Belediyesinin yanı sıra farklı kurum ve sivil toplum kuruluşlarının destekleri ile düzenlenen etkinlikler halk oyunları ekinin gösterisi ile başladı. İskele Meydanı’ndaki kutlamada, el ürünleri stantları açıldı, yöresel lezzetler ikram edildi. Etkinliğe, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Belediye Başkan Vekili Emel Çakaloğlu, bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile yerli ve yabancı turistler katıldı.

Bodrum Kalesi Haluk Elbe Sanat Galerisi’nde, “Turizm Haftası” konulu resim yarışmasında dereceye giren eserlerin ve Geçmişten Günümüze Bodrum Fotoğrafları sergisi açıldı. Ayrıca Bodrum Dağ Bisikleti Spor Kulübü tarafından bisiklet turu düzenlendi. Tura Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar da katıldı.

Bodrum Deniz Müzesi’ninde ücretsiz olarak ziyaret edildiği Turizm Haftası etkinlikleri, yarın Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü’nün düzenleyeceği yat yarışları, Pedasa Antik Kenti gezisi ve Mausolos Sergi Salonu’nda Bodrum’un Derin Mavisi adlı sualtı film gösterimi ve kitap tanıtımı ile sona erecek.