Ünlü tenor Hakan Aysev, ISD-ART’ın 10. yıl kutlamasında sahne aldı

Kurucusu Ayşın İşeri’nin sanata katkılarından dolayı UNICEF Artist seçildiği ISD-ART’ın bünyesindeki galerinin 10’uncu yıl kutlamasında ünlü tenor Hakan Aysev’in konser verdi.

Bodrum’un Yalıkavak Mahallesi’nde, seramik ve heykel sanatçısı Prof. Dr. Erdinç Bakla’nın, “Anadolu Medeniyetleri ve Göbeklitepe” adlı sergisine de ev sahipliği yapan galerideki kutlamada, çok sayda sanatsever bir araya geldi. Prof. Dr. Erdinç Bakla ile söyleşinin ardından sahneye çıkan Aysev, unutulmaz bir konser verdi. Mezzo-Soprano Gülfem Kıstır’ın eşlik ettiği konserde, davetliler sanat dolu bir Bodrum akşamı yaşadı.

ISD-ART Heykel ve Tasarım Atölyesi’ndeki öğrencileri ile çeşitli sergilere katılıp ödüller kazanan Ayşın İşeri, öğrencileri ile İtalya da Marco Polo Art Ambassador, First Botticelli Prize, Leonardo Da Vinci Universal Artist ödüllerine layık görüldüklerini söyledi.

Yurt içi ve dışında sergi ve fuarlarda eserleri yer alan İşeri’nin kurduğu ISD-ART, ünlü İtalyan Küratör Dott. Salvatore Russo tarafından 2015 Palermo Bienaline ve Floransa sergisine davet edilmişti. Paris’teki ‘La Grande Exposition Universelle’ de, ISD-ART sanatçılarından birinin eseri 2014’te Eyfel Kulesi Gustave Hall da Salvador Dali’nin oglu Roy Von Dali’den ödül aldı.

Atölyen bünyesinde hazırlanan eserler farklı zamanlarda New York, Miami, Washington, San Diego, Roma, Venedik, Palermo, Paris, Oxford ve Tokyo’nun da aralarında olduğu dünyaca bilinen şehirlerde çeşitli fuar ve sergilere katıldı.