Vinç kazasında ölen reklamcı son yolculuğuna uğurlandı

Bodrum’da geçtiğimiz gün bir alışveriş merkezinde reklam giydirme ve yılbaşı süslemesi sırasında vincin devrilmesi sonucu hayatını kaybeden Sefer Akdaş, son yolculuğuna uğurlandı.

Evli ve bir çocuk babası 38 yaşındaki Akdaş için Bitez Gülsevim Rüştü Kaynak Camisi’nde tören düzenlendi. Akdaş’ın vefatı Bodrum’da üzüntü yaşatırken eşi Türkan Akdaş da törende güçlükle ayakta durabildi. 14 yıllık evli olan çiftin bir ay önce kız bebekleri dünyaya gelmişti.

Öğlen vaktinde kılınan namazın ardından Akdaş’ın cenazesi, gözyaşları arasında dualar eşliğinde Bitez Mezarlığı’nda toprağa verildi. Törene ailesi ve yakınlarının yanı sıra çok sayıda seveni ile vatandaşlar katıldı.

  • 2 kişi tutuklanmıştı

Midtown AVM’nin ek binasının bulunduğu alanda meydana gelen olayda, dış cephede reklam ve süsleme çalışmalarında kullanılan vincin devrilmesi sonucu Sefer Akdaş yaşamını yitirmiş, 3 kişi de yaralanmıştı.
Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen dört kişiden vinç operatörü Ü.T. ve iş güvenliği uzmanı L.T tutuklanmış, alışveriş merkezi çalışanı ile vinç firması sahibi adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.